Найдефіцитніші професії в Росії

Колись престижні професії юриста, менеджера і бухгалтера сьогодні зараховані до списку найменш затребуваних. На ринку представників цих спеціальностей виявилося занадто багато, а їх досвід і кваліфікація часто залишають бажати кращого.

Сучасним абітурієнтам варто вибирати собі більш популярні серед роботодавців спеціальності. У нинішній десятці представлені найдефіцитніші професії в Росії за версією провідних хедхантерів.

Зміст:

  • 10. Фахівці з електроніки
  • 9. IR-менеджер
  • 8. Маркетологи
  • 7. Юристи за деривативами
  • 6. Топ-менеджери
  • 5. Менеджери в медичній сфері
  • 4. Інженери
  • 3. Авіатехніки
  • 2. Кваліфіковані робітники
  • 1. IT-фахівці

10. Фахівці з електроніки

Тривала відсутність інтересу до технічних спеціальностей привело до того, що купуючи високотехнологічне обладнання, наприклад, виробничу лінію, російські компанії не можуть знайти фахівця з її налаштування. Не менший дефіцит відчувають і машинобудівні підприємства, де виробництво все більше пов'язано зі складною електронікою.

9. IR-менеджер

Фахівці зі зв'язків з інвесторами високо цінуються в великих компаніях. Правильно презентувати проект і отримати фінансування може тільки фахівець дійсно високої кваліфікації.

8. Маркетологи

Дефіцит фахівців з прогнозування попиту відзначають всі без винятку рекрутингові агентства.Особливо цінуються фахівці з маркетингу в сфері IT.

7. Юристи за деривативами

Фахівців з похідними фінансовими інструментами на ринку практично немає. Особливо високо цінують тих, хто може супроводжувати угоди на міжнародному ринку.

6. Топ-менеджери

Професійні управлінці найбільш затребувані в IT-проектах, управління об'єктами нерухомості, у великих торгових компаніях, проектних і дослідницьких інститутах і центрах.

5. Менеджери в медичній сфері

Приватні клініки порівняно недавно почали з'являтися в Росії, де медицина завжди вважалася державної галуззю. І сьогодні ці заклади відчувають гостру нестачу управлінців-професіоналів, які знають медичну специфіку.

4. Інженери

За даними хедхантерів, на одну вакансію інженера надходить не більше 1, 5 резюме, при цьому далеко не всі претенденти відповідають кваліфікаційним вимогам. У 1990-і міцна когорта інженерних фахівців покинула заводи на користь комерції та підприємництва, а на зміну прийшли фахівці без належного досвіду.

3. Авіатехніки

Велика частина авіапарку вітчизняних авіакомпаній проходить технічне обслуговування за кордоном. В нашій країні дуже затребувані авіаційні техніки і інженери. Практично всі випускники єдиного в Росії профільного факультету МАІ забезпечені роботою на 200%.

2. Кваліфіковані робітники

Система професійно-технічної освіти в Росії практично ліквідована. І багато компаній стикаються з проблемою пошуку кваліфікованого робочого персоналу. Більшість професіоналів практично досягло пенсійного віку, а передавати досвід практично нікому.Природно, така ситуація негативно позначається на стані вітчизняної промисловості

1. IT-фахівці

Попит на програмістів і адміністраторів програмного забезпечення стабільно зростає. Ринок пропонує безліч вакансій для банківських IT-фахівців, керівників IT- проектів, фахівців з налаштування складного електронного устаткування і т. Д. Чимало роботи для хорошого IT-шника і на просторах мережі Інтернет.