Найвигідніший і універсальний вид зв'язку: iP-телефонія

Сучасний світ диктує свої вимоги, і умови в частині якісного, ефективного і вигідного з матеріальних мірками встановлення взаємної зв'язку в якому завгодно місці планети між людьми, що знаходяться в різних куточках світу, зокрема, між партнерами по бізнесу. При цьому щоб цей зв'язок була стійкою і надійною. Прості телефонні системи і мережі не надають таку можливість.

В даний час є одна з технологій, що надає можливість встановити контакт зі співрозмовником, який знаходиться за межами видимого огляду, і при цьому можна його побачити. Це IP-телефонія, іншими словами, VoIP-телефонія.

IP-телефонія - це така технологія зв'язку, яка здійснюється за допомогою інтернету або по IP-мереж і забезпечується за IP-протоколів, яких різне безліч. Поширення інформації по каналу зв'язку відбувається в дискретному вигляді, тобто у формі цифри, через Internet, при цьому сигнал інформації перед відправкою адресата стискається і розбивається на пакети, а у нього ж відбувається декодування сигналу. На даний момент за популярністю здійснення відеоголосовой зв'язку IP-телефонія перекриває звичайні телефонні мережі, так як вона представляється у вигляді "все в одному" і є більш дешевою.

Перевагою IP-телефонії є те, що канали зв'язку менше навантажуються, при цьому кожен пакет до адресата надходить власним шляхом через різні маршрути.Архітектурою IP-телефонії є телефонна мережа із сполучених по IP-мережі шлюзів, взаємодія яких контролює компанія "Е-офіс".

IP-телефонія підрозділяється на кілька типів зв'язку:

Комп'ютер - телефон

Здійснюється коли у одного співрозмовника або абонента є комп'ютер, а в іншого - звичайний телефон. Вони можуть знаходитися зовсім в різних точках планети. Обов'язково щоб був шлюз у другого, пов'язаний з телефонною лінією з можливістю встановлення зв'язку з будь-яким телефоном світу. А у другого - шлюз, пов'язаний з Інтернетом, який має можливість зв'язуватися з будь-яким комп'ютером на одному з континентів.

Комп'ютер - комп'ютер

Такий зв'язок цілком здійсненна, тому що практично у всіх є комп'ютер. Тільки необхідно мати встановлені на комп'ютері програми, за допомогою яких організовується така зв'язок.

Телефон - телефон

Ця залежність здійснюється в центрах міжміських міжнародних переговорів. Комп'ютери відсутні. У першій боку є шлюз IP-телефонії, через який з звичайного телефону проводиться дзвінок іншій стороні - абоненту, що належить звичайної телефонної мережі.