Найпотужніший танк в світі

Найпотужніший танк в світі

Всього лише за одне століття танки стали головною ударною силою сухопутних військ. У період Другої світової війни було випущено величезну кількість одиниць бойової техніки різних класів, починаючи з легких бойових машин і закінчуючи середніми і важкими танками. Кожен клас танків призначався для певного роду бойових дій. З початком холодної війни легкі і важкі танки "зникли" з армій усього світу, а на зміну їм прийшли середні танки, які перекваліфікували в бойові машини "основного типу". Практично всі танки, що знаходяться на озброєнні багатьох країн, розроблені ще в 80-90-х роках. Кожна держава проектувало і створювало танки для власних потреб. Так, китайцям була важлива прохідність бойових машин через болотисту місцевість в країні, а японцям - висока потужність двигуна, яка дуже потрібна в горах. А який же зараз найпотужніший танк в світі?

Як правило, про потужності бойової машини судять по віддачі двигуна. Але у кожної моделі танка свою вагу. Тому з'явилося поняття "питома потужність двигуна на тонну", яка дорівнює співвідношенню віддачі силової установки до ваги бойової машини.

Так, серед сучасних танків найбільшою питомою потужністю володіє AMX-56 Leclerc французького виробництва, що надійшов на озброєння в 1992 році.Французькі бойові машини завжди відрізнялися високою швидкістю і легким вагою. Потужність восьмициліндрового дизельного двигуна "Леклерка" становить 1500 кінських сил. При масі танка в 54, 6 тонни питома потужність силової установки становить 27. 5 л. с. на тонну ваги. Leclerc розвиває максимальну швидкість в 72 км / год по шосе. Екіпаж французького основного танка становить 3 людини. AMX-56 оснащується 120-міліметровою гарматою з боєкомплектом в 40 снарядів і вважається одним з найдорожчих танків в світі. За кілька років було випущено близько 750 екземплярів даної бойової машини, а в даний час виробництво AMX-56 Leclerc припинено.

натисніть на картинку для збільшення

Безсумнівно, американський M1A2 SEP, більш відомий як "Абрамс", міг би перемогти в номінації "найпотужніший в світі танк", якби не його вага. Бойова маса "Абрамса" останнього покоління становить 63 тонни. На тлі величезної ваги втрачається питома потужність силової установки, представленої у вигляді газотурбінного двигуна потужністю в 1500 кінських сил. Американський танк M1A2 розганяється до 67 км / ч, управляється екіпажем з 4 осіб і має на озброєнні 120-міліметрове знаряддя.

натисніть на картинку для збільшення

А ось німецький Leopard 2А6, прийнятий на озброєння бундесверу в 2004 році, цілком може змагатися з "Леклерком" в плані питомої потужності. Але в залежності від спорядження і обладнання, встановленого на "Леопарда", вага машини коливається. В результаті при бойовій масі в 55, 2 тонни питома потужність 1500-сильного 12-циліндрового дизельного двигуна становить 27, 2 л. с. / Т. Правда, існують модифікації Leopard 2А6 з бойовою масою в 68 тонн, через що визнати німецький танк найпотужнішим у світі досить складно.

Порівняльні тактико-технічні характеристики основних бойових машин сучасності представлені в наступній таблиці:

натисніть на картинку для збільшення

Що стосується російських бойових машин, то єдиним танком, який міг би дати фору вищевказаним іноземним танкам, був Т80У з двигуном потужністю 1250 л. с. і масою в 46 тонн (питома потужність 27, 2 л. с. / т). Але "газотурбінна" Т80У на даний момент не проводиться.

натисніть на картинку для збільшення

Цілком ймовірно, що надійшла на озброєння російської армії в 2015 році бойова машина "Армата" стане кращим танком у світі. По крайней мере, в це хочеться щиро вірити.