Найпопулярніші виші Росії, рейтинг на 2016 рік

"Соціальний навігатор" МІА "Росія сьогодні" з'ясував, в які з 87 університетів Росії найкраще піти вчитися.

Рейтинг затребуваності вузів Росії був складений з урахуванням наступних категорій:

 • можливість випускників знайти роботу після завершення очної форми навчання;
 • прибутковість послуг, що надаються навчальним закладом;
 • індекс цитування.

Насправді, тестування (вірніше, широкомасштабного наукового дослідження тривалістю п'ять років) зазнали 463 ВНЗ, але, з огляду на різні напрямки діяльності, було вирішено виділити кілька груп: університети в класичному сенсі слова, інженерні, сільськогосподарські, гуманітарні та медичні вузи і вузи, що належать до сфери управління. Результати оцінки групи "класичні університети" і представлені до уваги читача.

Зміст:

 • 10. Південно-Уральський державний університет, Челябінськ
 • 9. Санкт-Петербурзький державний університет
 • 8. Уральський федеральний університет імені Б. Єльцина, Єкатеринбург
 • 7. Південно-Західний державний університет, Курськ
 • 6. Воронезький державний університет
 • 5. Бєлгородський державний національний дослідницький університет
 • 4. Нижневартовский державний університет
 • 3. Національний дослідницький Томський державний університет
 • 2. Новосибірський національний дослідницький державний університет
 • 1.Московський державний університет імені М. В. Ломоносова

10. Південно-Уральський державний університет, Челябінськ

Один з найбільших (відповідно до кількості учнів) університетів країни за кількістю які отримали направлення на роботу випускників поступається тільки Південно-Західному держуніверситету: 97. 2%.

9. Санкт-Петербурзький державний університет

Найстаріший і один з найбільших університетів РФ. Знаходиться в першій трійці рейтингу (28), але володіє дивно низькою кількістю отримали роботу випускників: 0. 00%. Чи то це просто помилка, чи то невірні дані.

8. Уральський федеральний університет імені Б. Єльцина, Єкатеринбург

Середні результати за двома показниками: 68. 2% отримали направлення, індекс цитування 20. А ось комерціалізація - всього 14. 8%.

7. Південно-Західний державний університет, Курськ

Цей вуз має найвищий числом які отримали направлення на роботу випускників: 98. 6%. При цьому у нього досить висока частка прибутку від сервісів (23. 5%), порівнянна з часткою доходів МГУ, а ось індекс цитування один з найнижчих (13).

6. Воронезький державний університет

Найстаріший і найактивніший центр освіти, культури і науки Центрально-Чорноземного регіону. Шанси отримати роботу у випускників високі - частка які отримали направлення становить 92. 2%.

5. Бєлгородський державний національний дослідницький університет

У 2012 році БелГУ, один з найстаріших вузів РФ, увійшов до числа 30 провідних ВНЗ країни. 93. 5% випускників отримують направлення, приблизно третина коштів складають власні доходи від інтелектуальної діяльності при відносно низькому індексі цитування (13).

4. Нижневартовский державний університет

НВГУ - безумовний лідер десятки за показником комерціалізації: частка прибутку від інтелектуальних послуг становить цілих 79. 3%. Але при цьому індекс цитування найнижчий в десятці - всього 4, а які отримали направлення на роботу - 10. 2%.

3. Національний дослідницький Томський державний університет

У 2014 році цьому найстаршому сибірському університету було присвоєно рейтинговий клас "В", т. Е. Дуже високий рівень навчання. Частка які отримали направлення - 42. 6%, трохи більше третини коштів становить дохід від інтелектуальних послуг, а індекс цитування - 21.

2. Новосибірський національний дослідницький державний університет

Другий вуз з класом "В" - дуже високий рівень підготовки випускників. Індекс цитування цього вузу поступається тільки першого місця рейтингу і становить 32. Частка прибутків від інтелектуальних послуг найменша в десятці - 12. 6%, як і у Санкт-Петербурзького університету. Однак, на відміну від останнього, направлення на роботу отримує трохи більше людина - 24. 5%.

1. Московський державний університет імені М. В. Ломоносова

МГУ - єдиний вуз на пострадянському просторі, який отримав рейтинговий клас "А" (виключно високий рівень). Володіє найвищим в десятці індексом цитування, рівним 40, і досить високим доходом від інтелектуальних продуктів - 23. 9%. Однак число які отримали направлення на роботу випускників одне з найнижчих в топ-10 кращих російських вузів - 15. 6%