Найпопулярніші види підлогових покриттів з дерева

Вже не одну сотню років паркет відомий в якості зручного і красивого покриття для підлоги. Старт був узятий в Європі, де умільці почали з дощечок, або клепок, викладати оригінальні малюнки на підлозі. Досить швидко паркет перекочував в замки і палаци. У Росії це покриття з'явилося в XVI столітті і до теперішнього часу є одним з найбільш популярних видів підлогових покриттів з дерева , хоча і дорогих.

Одним з найбільших заготівельників сировини для виробництва паркету в Росії є лісопромисловий холдинг Segezha Group. Однією з головних місій компанії є захист навколишнього середовища при заготівлі і переробці деревини. Група компаній "Сегежа" однією з перших почала виробництво паркетних покриттів на території СНД.

З часом з'явилися паркетні покриття в кілька шарів. Строго кажучи, стовідсотковим паркетом вони не є, скоріше, їх можна назвати його замінником.

Зміст:

 • Натуральний або аналоговий?
  • Штучний паркет
  • Палацовий паркет
  • Масивна дошка
  • Щитовий паркет
  • Складальний паркет
  • Багатошарова дошка

Натуральний або аналоговий?

Ці міцні, довговічні і теплоємність оздоблювальні матеріали для підлоги можуть бути як з натуральної деревини, так і багатошарові. Друга категорія відноситься до інженерного покриттю, тобто бюджетному аналогу паркету. Види натурального паркету:

 • Штучний, що виконується у вигляді окремих планок;
 • Палацовий, що є різновидом штучного. Також називається художнім, за рахунок складних малюнків;
 • Масивний, що складається з єдиного шматка деревини.

Похідні варіанти:

 • Паркетна дошка, яка формується з декількох шарів деревини;
 • Наборний (мозаїчний), що комплектується з маленьких плашок;
 • Щитовий, що виконується з дощок (щитів), верхнім шаром яких виступають дрібні планки - клепки.

Штучний паркет

Найбільш популярний. Проводять його у вигляді дерев'яних плашок з твердої деревини, що мають з боків і з торцевої частини шипи і пази для кращого з'єднання при складанні. Термін його служби і вартість залежить від технології виготовлення, товщини і якості вихідного матеріалу. Покриття довговічне і ремонтопригодно.

Палацовий паркет

Один з найбільш дорогих, так як в його виробництві використовуються до 80 різних порід дерева. Якщо бути зовсім точними, то художній паркет - це, скоріше, технологія укладання візерункового штучного паркету. Його малюнок складається з планок різної форми, фактури і колірної гами. З палацового паркету можна викласти справжні шедеври статевого покриття, стійкі до нестабільної температурі і вологості.

Масивна дошка

Саме високоякісне і дороге покриття, яке виготовляється з цільної деревини. За конструкцією масив схожий зі штучним паркетом, відрізняється в основному лише габаритами і наявністю чотиристороннього замкового з'єднання. Цельномассівний паркет зручний тим, що укладати його можна безпосередньо на лаги. Термін експлуатації досягає 100 років.

Щитовий паркет

Відноситься до інженерного масиву, так як планки з натурального дерева наклеюються на фанерні щити або підстава з ДСП.Виконується у формі квадрата, при укладанні вимагає чіткої витримки кута в 90 °. Обов'язково лакове покриття.

Складальний паркет

Є підвидом щитового, але більш різноманітний по колірних рішеннях і текстурі. Покриття представляє собою невеликі квадратні планки, зібрані з дрібних щитків. Друга назва - мозаїчний - отримано за можливість створення різноманітних візерунків. З метою спрощення укладання лицьовою стороною паркет наклеєний на папір. Тобто малюнок вже зібрано. Зворотний бік може бути захищена гумовим або пінопласту шаром.

Багатошарова дошка

Відповідно назвою, містить кілька робочих шарів:

 1. Верхній шар - лакове або воскове покриття;
 2. Цілісна або багатосмугова деревина;
 3. Основа з відходів деревообробного виробництва або недорогого деревного матеріалу;
 4. Стабілізаційний шар.

На крайках таких дощок виготовляють гребені і пази для з'єднання. Як і масивний, укладається на лаги або суцільне базове підставу. Не підлягає циклювання.

Мабуть це найпопулярніші і поширені види підлогових покриттів дерев'яного типу, що використовуються в даний час.