Найбільш миролюбні країни, рейтинг 2015 року

Незалежний Інститут економіки і світу (IEP) склав рейтинг найбільш миролюбних і безпечних для життя країн . У нього входять 162 держави, охоплюючи 99. 6% світового населення. При оцінці враховувалися рівень безпеки в суспільстві, ступінь залученості у внутрішній або зовнішній конфлікт і рівень мілітаризації в 2015 році.

Зміст:

  • 10. Чехія
  • 9. Австралія
  • 8. Японія
  • 7. Канада
  • 6. Фінляндія
  • 5. Швейцарія
  • 4. Нова Зеландія
  • 3. Австрія
  • 2. Данія
  • 1. Ісландія

10. Чехія

Єдина країна з колишнього радянського блоку, що потрапила в наймиролюбніші країни світу завдяки мінімальній дитячої смертності і високому рівню зайнятості жінок. Це сама нерелігійна країна Європи (59% населення - атеїсти). А ще там люблять пиво - в розрахунку на одну людину споживається 143 літра в рік.

9. Австралія

Шосте держава за площею в світі, друга країна за індексом людського розвитку і шоста за якістю життя. Чотири великих міста цієї країни увійшли в топ-10 кращих за рівнем комфорту міст світу. Австралійці приділяють багато уваги екологічної безпеки свого материка: на територію країни заборонено ввозити продукти, рослини та вироби з хутра, дерева та інших натуральних матеріалів.

8. Японія

Це перша і остання країна світу, яка постраждала від застосування ядерної зброї. У 21 столітті входить в число лідерів по тривалості життя (82.12 роки).

7. Канада

Ця країна - на другому місці в світі за площею після Російської Федерації. При цьому щільність населення в ній одна з найнижчих. До сих пір вважається, що глава держави - королева Великобританії, яка управляє "колонією" через генерал-губернатора. Має довжелезну в світі без охорони кордон з США. Справедливо користується репутацією спокійною, мирною і безпечною країни, що сприяє зростанню імміграції в країну.

6. Фінляндія

Ця країна три роки утримувала першість в рейтингу "Найбільш стабільна країна світу" за оцінкою фонду Fund for Peace. Активний член багатьох екологічних організацій. У самій Фінляндії екологія - одна з кращих на планеті.

5. Швейцарія

Ще в далекому 1815 році на Віденському конгресі був визнаний нейтралітет Швейцарії. Після конгресу країна не брала участь ні в одному військовому конфлікті. Завдяки цьому Швейцарія перетворилася в один з центрів світової фінансової політики.

4. Нова Зеландія

Ще одна країна, яка процвітає під номінальним правлінням королеви Єлизавети II. Вона вперше в світі проголосила свою територію без'ядерною зоною. Це означає, що в територіальні води Нової Зеландії не мають права входити кораблі з ядерними силовими установками або ядерним боєприпасом на борту.

3. Австрія

З середини 50-х років двадцятого століття ця країна володіє міжнародно-правовим статусом постійного нейтралітету. Австрія відмовилася від участі у війнах, не допускає присутності військ іншої країни на своїй території і не уклала жодного військового договору. Витрати на оборону країни складають всього 0. 9% від ВВП.

2. Данія

Конституційна монархія, одна з країн-засновників ООН, відрізняється високим рівнем медичної безпеки - витрати на охорону здоров'я становлять 13.6% від ВВП. Для порівняння: витрати на оборону в Данії складають 3% від ВВП. Ще на початку сімдесятих років двадцятого століття в країні була ліквідована система медичного страхування. Лікарська практика і лікарняна допомога є повністю безкоштовними.

1. Ісландія

В найбезпечнішою країні світу не існує приватної власності на природні ресурси. При цьому екологічна обстановка в Ісландії одна з найсприятливіших, так як опалення в країні використовує енергію геотермальних джерел. Країна відрізняється майже повною відсутністю злочинності, високим рівнем соціального захисту і відмінною системою охорони здоров'я. Регулярних збройних сил Ісландія не має. В Ісландії найвища народжуваність в Європі і вона на першому місці за показником жіночої зайнятості. При цьому 45% ісландських політиків - жінки. Не дивно, що ісландці не хочуть залишати свій благословенний острів - рівень міграції з країни надзвичайно малий.