Найвпливовіші жінки світу 2013

В травні 2013 року видання Forbes в десятий раз опублікувало рейтинг найвпливовіших жінок планети. У сотню потрапили глави дев'яти держав, перші особи найбільших компаній, а також жінки, які займаються благодійністю і провідні активну громадську роботу.

Ми пропонуємо поглянути на першу десятку рейтингу Forbes, в яку увійшли найвпливовіші жінки світу 2013 .

Зміст:

  • 10. Індра Нуйі (генеральний директор PepsiCo)
  • 9. Соня Ганді (лідер Індійського національного конгресу)
  • 8. Джанет Наполітано (глава Міністерства національної безпеки США)
  • 7. Крістін Лагард (директор-розпорядник МВФ)
  • 6. Шеріл Сендберг (виконавчий директор Facebook)
  • 5. Хілларі Клінтон
  • 4. Мішель Обама (перша леді США)
  • 3. Мелінда Гейтс (співзасновник Фонду Білла і Мелінди Гейтс)
  • 2. Ділма Руссеф (президент Бразилії)
  • 1. Ангела Меркель (канцлер Німеччини)

10. Індра Нуйі (генеральний директор PepsiCo)

Під керівництвом Індри Нуї виручка одного з провідних світових виробників напоїв і снеків виросла за рік на 1. 2%, склавши $ 13 мільярдів. Компанія активно працює над новинками, в числі яких - новий підсолоджувач, покликаний зміцнити позиції PepsiCo в одвічній боротьбі з Coca-Cola.

9. Соня Ганді (лідер Індійського національного конгресу)

Соня Ганді впливає на управління другий за чисельністю населення країною світу. Після закінчення терміну повноважень нинішнього індійського прем'єра Манхомана Сінгха в 2014 році саме Ганді стає найімовірнішим кандидатом на цей пост.Очікується, що охороняти Соню Ганді від можливих замахів незабаром почне загін, що складається з жінок-командос.

8. Джанет Наполітано (глава Міністерства національної безпеки США)

Бюджет відомства, очолюваного Наполітано, становить $ 48 мільярдів на рік, а трудиться в ньому 240 тисяч осіб. Наполітано - досвідчений політик, до 2009 року вона була губернатором штату Арізона. Сьогодні одним із головних завдань своєї роботи Джанет називає боротьбу з кіберзлочинністю.

7. Крістін Лагард (директор-розпорядник МВФ)

Уже два роки Міжнародний валютний фонд очолює жінка. До того, як почати планувати фінансові потоки всієї Єврозони, Лагард попрацювала адвокатом в США і міністром фінансів у Франції. Саме Крістін Лагард належить проект поділу загальної боргового навантаження між країнами ЄС.

6. Шеріл Сендберг (виконавчий директор Facebook)

Серед останніх заслуг топ-менеджера Facebook - рекордні доходи від мобільної реклами. До речі, Сендберг виклала свої погляди на проблеми сучасних жінок у книзі "Зсередини: жінки, робота і лідерство". Видання не покидає списки бестселерів, розійшовшись за перший тиждень тиражем в 150 тисяч екземплярів.

5. Хілларі Клінтон

На посту глави Держдепартаменту Гілларі змінив Джон Керрі, а сама "залізна леді" поки відпочиває від великої політики і збирається писати книгу. Хоча саме Хілларі Клінтон вперто вважають фаворитом наступної президентської кампанії. За неї готові віддати свої голоси 65% демократів.

4. Мішель Обама (перша леді США)

Мішель не просто вдало відтіняє свого впливового чоловіка, а й сама активно бере участь в суспільно-політичному житті. Місіс Обама курирує пропагаенду здорового способу життя і боротьбу з дитячим ожирінням.Мішель часто з'являється на TV і навіть взяла на себе вручення "Оскара" за кращий фільм-2013.

3. Мелінда Гейтс (співзасновник Фонду Білла і Мелінди Гейтс)

Благодійний Фонд Білла Гейтса і його дружини щорічно витрачає на гуманітарні цілі мільярди доларів. Основний напрямок витрат - підтримка охорони здоров'я. Так, на боротьбу з поліомієлітом фонд щорічно виділяє $ 140 мільйонів. Остання ініціатива Мелінди - забезпечення контрацептивами 120 мільйонів жінок у країнах третього світу.

2. Ділма Руссеф (президент Бразилії)

Ділма управляє сьомий за розміром економікою світу. Головні завдання Руссеф - прискорення темпів економічного зростання і активізація підприємницької діяльності. Вважається, що під вплив Ділми Руссеф посприяє і той факт, що на пост глави СОТ в 2013 році був призначений бразилець Роберто Азеведо.

1. Ангела Меркель (канцлер Німеччини)

Меркель вже втретє поспіль очолює рейтинг найвпливовіших жінок світу . Ангела Меркель є прихильницею жорстких антикризових заходів, вона не боїться вступати в конфронтацію з лідерами інших європейських країн. Восени канцлеру належить переобрання, і аналітики пророкують Меркель беззастережну перемогу на цих виборах.