Найвпливовіші жінки світу 2015 року

Сучасні жінки все частіше займають керівні пости в політиці і бізнесі, роблячи значний вплив на геополітичні, економічні та соціальні процеси.

Сьогодні в рейтингу, складеному за матеріалами видання Forbes, найвпливовіші жінки світу 2015 року . У повному списку сто імен, серед яких одна росіянка - Ельвіра Набіулліна на 71-ій рядку. Ми ж пропонуємо, як зазвичай, Топ-10 лідируючих позицій. Очолює десятку Ангела Меркель, яка є лідером рейтингу десятий рік поспіль.

Зміст:

  • 10. Мішель Обама
  • 9. Сьюзен Войчицька
  • 8. Шеріл Сендберг
  • 7. Ділма Руссефф
  • 6. Крістін Лагард
  • 5. Мері Барра
  • 4. Джанет Йеллен
  • 3. Мелінда Гейтс
  • 2. Хіларі Клінтон
  • 1. Ангела Меркель

10. Мішель Обама

У свій час Мішель була босом свого чоловіка Барака - нинішнього президента США. Сьогодні перша леді активно займається соціальними питаннями, привертаючи увагу до питань якості життя жінок, зокрема, в країнах Південно-Східної Азії.

9. Сьюзен Войчицька

Виходець з Google, Сьюзен є президентом YouTube. Компанія оцінюється в $ 20 млрд., А популярність відеохостингу, природно, сприяє зростанню впливу Войчицька, яка активно виступала за його придбання компанією Google.

8. Шеріл Сендберг

Операційний директор Facebook в минулому році видала бестселер "Не бійся діяти". Компанія Sony Pictures планує зйомки фільму за книгою Сендберг.Шеріл планує половину своїх статків залишити на благодійні цілі.

7. Ділма Руссефф

Ділма вдруге поспіль було обрано на пост глави Бразилії. Вона знаходиться біля керма найбільшої латиноамериканської економіки з 2010 року. Останнім часом популярність Ділми серед населення падає, що пов'язано з падінням бразильської економіки в останні 2 роки.

6. Крістін Лагард

Лагард керує фінансами 188 країн. Саме стільки держав є учасниками Міжнародного валютного фонду. Також в послужному списку Лагард шестирічний термін в якості міністра фінансів Франції.

5. Мері Барра

Барра - перша жінка на посаді глави автогіганта GM. Для автомобільної галузі - це безпрецедентний приклад. Мері продемонструвала вміння приймати складні рішення, а також брати на себе відповідальність. Так, саме вона прийняла рішень про відхід з низькорентабельних для концерну ринків - Росії, Австралії та Індонезії.

4. Джанет Йеллен

В лютому 2014 року Джанет змінила Бена Бернанке на посту голови Федеральної резервної системи США. Нинішні повноваження Йеллен закінчуються в 2018 році і цілком можуть бути продовжені на новий термін.

3. Мелінда Гейтс

Подружжя Гейтс - безумовні лідери в галузі благодійництва. Свої багатомільярдні статки вони вкладають в охорону здоров'я і освіту, підтримку інновацій. Мелінда особливу увагу приділяє прав жінок.

2. Хіларі Клінтон

Колишня перша леді США є одним з кандидатів на виборах американського президента, які відбудуться в майбутньому році. Хіларі 67 років, і у неї за плечима найважливіший досвід в якості дружини президента, а також Держсекретаря США.

1. Ангела Меркель

Шістдесятирічна Меркель при владі вже 16 років, що є безпрецедентним терміном для жінки в політиці. Найвпливовіша жінка світу може втратити перше місце в рейтингу тільки, якщо в США в наступному році до влади прийде Хіларі Клінтон, інших конкурентів в боротьбі за лідерство в списку Forbes у неї немає.