Найвпливовіші люди світу, рейтинг 2014 року

В листопаді видання Forbes оприлюднило щорічний список з 72 персон, до якого увійшли найвпливовіші люди світу 2014 року . Вдруге список очолив російський президент.

В числі факторів, за якими відбирають учасників рейтингу, підконтрольні лідеру фінансові потоки, число людей, на яких можуть вплинути його рішення, а також площа території Землі, на яку поширюється його вплив.

Зміст:

  • 10. Ларрі Пейдж
  • 9. Сергій Брін
  • 8. Маріо Драгі
  • 7. Білл Гейтс
  • 6. Джанет Йеллен
  • 5. Ангела Меркель
  • 4. Папа Римський Франциск
  • 3. Сі Цзіньпін
  • 2. Барак Обама
  • 1. Володимир Путін

10. Ларрі Пейдж

Генеральний директор і співзасновник Google відповідає в компанії за найбільші угоди. Заперечувати вплив одного з двох власників інтернет-гіганта навряд чи стане хоч хтось. На ринку інтернет-пошуку саме Google утримування 65%, розвиваючи при цьому такі області, як мобільна електроніка, інноваційні технології та програмне забезпечення.

9. Сергій Брін

Співзасновник Google переїхав з батьками в США з Москви в шестирічному віці. Саме Брін в корпорації відповідає за технологічні новинки на зразок очок додаткової реальності або безпілотного "гугломобіля".

8. Маріо Драгі

Саме під тиском голови європейського Центробанку лідери ЄС змушені проводити непопулярні реформи, спрямовані на скорочення витрат.Під впливом Драгі 18 національних економік, кожна з яких знаходиться далеко не в кращому своєму стані.

7. Білл Гейтс

Своє величезні статки в $ 81, 5 млрд. Гейтс активно використовує для розширення благодійних програм. Він багато допомагає охорони здоров'я та освіти, як в США, так і в країнах третього світу.

6. Джанет Йеллен

Під керівництвом Йеллен $ 4, 5 трлн. коштів Федеральної резервної системи США. Прихід Джанет на пост голови збігся з виходом американської економіки із затяжної кризи, тепер завдання Йеллен - утримати обраний курс.

5. Ангела Меркель

Під впливом Меркель - найсильніша серед економік ЄС. В кінці минулого року виборці проголосували за беззмінного канцлера втретє поспіль - продемонструвавши Меркель свою довіру.

4. Папа Римський Франциск

Паства Великого понтифіка налічує 1, 2 млрд. Чоловік - це 1/6 населення Землі. Франциск знайшов широку популярність завдяки своїм ліберальним поглядам - ​​саме він визнає теорію великого вибуху і еволюції, а також приділяє активну увагу проблемам гендерної рівності та бідності.

3. Сі Цзіньпін

Популярність китайського лідера настільки висока, що за два роки при владі Сі удостоївся порівняння з Мао Цзедуном. Планомірно проводячи в країні реформи, голова КНР примудряється віртуозно балансувати між тиском Заходу і прагненням посилювати партнерські відносини і з азіатськими країнами, і з Росією.

2. Барак Обама

Американський лідер піддається сильній критиці за надмірну обережність. Хоча саме йому вдалося знизити безробіття в країні до рекордного рівня і переломити криза в американській економіці.Однак не залишаються без уваги громадськості і заворушення в Фергюсона, і активні загрози з боку ісламістів. Рейтинг Обами сьогодні точно не дозволив би йому зайняти президентське крісло.

1. Володимир Путін

Незважаючи на те, що ставлення до Путіна на Заході безнадійно зіпсовано, заперечувати силу впливу російського лідера не стане жоден експерт. Forbes особливо відзначає, що Путін може собі дозволити вести власну політику без оглядки на чужу думку.