Найвпливовіші люди світу 2015 - forbes

Видання Forbes опублікувало щорічний список найвпливовіших людей світу . Відбір кандидатів на потрапляння в рейтинг ведеться за наступними критеріями: чи мають рішення людини вплив на безліч інших людей, яке його фінансове становище (політики оцінюються по ВВП країни), як далеко поширюється його сфера впливу і наскільки активно ця влада використовується.

Давайте докладніше поглянемо на десятку найвпливовіших персон світу за версією Forbes в 2015 році.

Зміст:

  • 10. Ларрі Пейдж
  • 9. Нарендра Моді
  • 8. Девід Кемерон
  • 7. Джанет Йеллен
  • 6. Білл Гейтс
  • 5. Сі Цзіньпін
  • 4. Франциск
  • 3. Барак Обама
  • 2. Ангела Меркель
  • 1. Володимир Путін

10. Ларрі Пейдж

Американський вчений і підприємець, який став одним з творців пошукової системи Google і PageRank - найвідомішого показника "важливості" веб-сторінки серед інших документів. А другий батько-засновник Google Сергій Брін знаходиться на 30 місці рейтингу найбільш впливових людей планети.

9. Нарендра Моді

Весняна політика, що проводиться прем'єр-міністром Індії, допомогла країні отримати багатомільйонні інвестиції і відтіснити Пакистан від північних індійських регіонів. За рік перебування Моді при владі ВВП країни виріс на 7%. Він зміцнив свій престиж в якості світового лідера в ході офіційних зустрічей з Бараком Обамою і Сі Цзіньпіном. Недавній візит Моді в Силіконову долину показав, що Індія грає важливу роль в сфері високих технологій.

8. Девід Кемерон

Перший британський прем'єр, який наклав вето на зміну договору про ЄС. Він також є єдиним прем'єр-міністром, крім Маргарет Тетчер, переобраним відразу ж після повного перебування на посаді.

7. Джанет Йеллен

Голова Федеральної резервної системи США вважається однією з ікон бізнес-леді. Ця 69-річна жінка - автор безлічі статей і публікацій, частина з них були написані спільно з чоловіком, лауреатом Нобелівської премії Джорджем Акерлофом. Вона також отримала численні нагороди за внесок у розвиток економічної науки. Йеллен є відвертою прихильницею використання повноважень Федеральної резервної системи для зниження рівня безробіття, і більш охоче, ніж інші економісти, готова піти на невелике підвищення рівня інфляції для досягнення цієї мети.

6. Білл Гейтс

Людина, завдяки якому ми можемо лаяти Windows 10 і ностальгічно зітхати по MS? DOS, займає 6 сходинку в списку Forbes. Чи не фінансовий успіх Білла як багатющого IT-бізнесмена послужив причиною його знаходження в топ-10 рейтингу впливових персон, а благодійні внески. Подружжя Білл і Мелінда Гейтс пожертвувала близько 30 мільярдів доларів на надання безкорисливої ​​допомоги іншим людям і планує виділити на ці цілі 95% від свого стану.

5. Сі Цзіньпін

Підсилив правову систему країни і займає жорстку позицію у зовнішній політиці Китаю. Розвинена економіка Піднебесної і її сильна оборонна система вивели Сі на п'яту позицію в десятці людей, що користуються найбільшим впливом в світі.

4. Франциск

Перший і єдиний Папа Римський, відкрито підтримав гомосексуалізм. Глава Ватикану поклав кінець вікової війні між людьми нетрадиційної орієнтації і Католицькою церквою.

3. Барак Обама

Перший чорношкірий президент США поклав кінець американської агресії в Іраку і Афганістані, і представив країну в новому світлі перед світом. Двічі обіймав посаду президента Барак, в 2016 році не зможе взяти участь у виборах. Рейтинг кандидатів у президенти США очолюють Хіларі Клінтон і Джо Байден.

2. Ангела Меркель

Канцлер Німеччини - найвпливовіша жінка 2015 року. Вона улюблена одними і люто порицаема іншими німцями за свою політику відкритих кордонів і прийом великої кількості вимушених переселенців з країн Близького Сходу.

1. Володимир Путін

Президент Росії регулярно з'являється у верхній частині різних рейтингів. Навесні 2015 року читачі американського журналу Time назвали його наймогутнішою людиною на Землі. А Forbes вже третій рік поспіль віддає Путіну звання найвпливовішого людини в світі.

Ініційована їм спецоперація проти терористичної організації ІГІЛ показала, наскільки потужним і значним державою на міжнародній арені є Росія. Рейтинг Путіна виріс і всередині Росії. За жовтневими даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, до 90% росіян схвалюють роботу глави держави, незважаючи на погіршення в економіці.