Найбільш дружні Росії країни

Імператор Олександр III говорив, що є лише два надійних друга у Росії: її армія і флот. Однак росіяни не втрачають віри в дружбу між народами і в ході квітневого опитування вони назвали дружні Росії країни .

В опитуванні, ініційованому Фондом "Громадська думка", взяли участь 1500 чоловік з 53 регіонів РФ. З них лише 1% назвали дружніми країнами США, України і Туреччини.

Ось держави, що потрапили в першу десятку рейтингу.

Зміст:

  • 10. Франція
  • 9. Іран і Ізраїль
  • 8. Японія і Німеччина
  • 7. Венесуела
  • 6. Бразилія
  • 5. Куба
  • 4. Індія
  • 3. Казахстан
  • 2. Китай
  • 1. Білорусія

10. Франція

Батьківщину мушкетерів як симпатизує Росії країни назвали 6% опитаних. Президентські вибори 2017 року, можливо, будуть сприяти потеплінню відносин між державами, адже серед кандидатів в президенти Марін Ле Пен.

9. Іран і Ізраїль

Обидві країни набрали по 7% голосів респондентів. У Росії ще з радянських часів тісні відносини з Іраном. У роки Великої Вітчизняної війни країни вели активну двосторонню торгівлю, в 90-х Росія допомагала розвивати іранську ядерну програму, а в 2005 році була сьомим за значущістю торговим партнером Ірану. Крім того, країни активно співпрацюють в Сирії.

Що стосується Землі обітованої, то варто згадати, що там проживає понад мільйон колишніх радянських громадян.

8.Японія і Німеччина

За 8% опитаних назвали ці країни дружніми по відношенню до Росії. Однак зрозуміти ставлення нащадків самураїв до росіян не так-то легко. Ввічливість, прищеплювати японцям з дитинства, не дозволить їм відкрито висловити негативні почуття. А якщо згадати неодноразові конфлікти Росії та Японії в минулому, то стає зрозуміло, чому настільки невелике число респондентів вважають японський народ близьким.

В російсько-німецьких відносинах були і зближення і конфлікти. Найбільш пам'ятний і кровопролитний з яких стався в 1941-45 роках. При цьому, відповідаючи на питання про те, з якими державами найважливіше співпрацювати Росії, Німеччини назвали 22% (4 місце).

7. Венесуела

Яскраву Венесуелу згадали 9% опитаних. Відносини між країнами істотно покращилися після початку президентства Уго Чавеса. У 2009 році Росія і Венесуела відмовилися від візових режимів, вони тісно співпрацюють в нафтовій і військово-технічній галузях.

6. Бразилія

У сонячної Бразилії, яка набрала 10% голосів і Росія мають спільні області торгівлі, космосу і військовій сфері. Ця країна - найбільший торговий партнер РФ в Латинській Америці. А усміхнені і веселі бразильці завжди раді російським туристам.

5. Куба

Острів зорі багряної славиться своїми сигарами, ромом, кава і хорошим ставленням до росіян туристам. Багато кубинців старшого покоління вчилися в СРСР, тому у них особливе ставлення до жителів Росії. У дружелюбність кубинців впевнені 15% респондентів. Є, втім, і ті, хто називає російських "bolos" в значенні "грубіян", "необтесаний".

4. Індія

Чи чули коли-небудь вираз " Хінді руси бхай бхай " ( "індійці і росіяни - брати")?Це гасло було поширено з 50-х по 80-і роки минулого століття. У нинішньому столітті у Індії та Росії відносини як і раніше дружні (так вважає 26% респондентів), особливо в області науки, промисловості і безпеки. Індійський прем'єр-міністр Нарендра Моді одного разу заявив, що кожна дитина в Індії знає: Росія - кращий друг.

3. Казахстан

Третє місце в рейтингу найбільш дружніх до Росії країн і 50% голосів учасників опитування. У Казахстані проживають близько 4 млн. Росіян, а в Росії - близько мільйона етнічних казахів. Про першорядної необхідності налагоджувати подальші економічні відносини з Казахстаном заявили 23% опитаних.

2. Китай

56% опитаних впевнені, що китайці непогано ставляться до росіян. І що Росії дуже вигідно вибудовувати економічні відносини з Піднебесної (49%). Багато китайців впевнені, що російські щедрі, наполегливі і щирі, зате багато п'ють.

1. Білорусія

68% респондентів заявили, що Білорусь - сама дружня до Росії країна . А про важливість економічного співробітництва сказали 35%. Білоруси - це слов'яни, близький росіянам по духу народ, з давньою спільною історією. І незважаючи на виникаючі розбіжності у російських і білоруських політиків, громадяни двох держав поважають і симпатизують один одному.