Найдорожчі сорти кави

Згідно зі статистичними даними, щодня в світі випивається більше двох з половиною мільярдів чашок кави. Підбадьорливий і смачний напій завоював серця мільйонів шанувальників. А справжні цінителі готові платити чималі гроші за привілей випити чашечку по-справжньому елітного кави.

Сьогодні в нашій добірці представлені найдорожчі сорти кави , здатні задовольнити смак будь-якого вибагливого гурмана.

Зміст:

  • 10. Yauco Selecto AA ($ 11 за фунт - близько 450 грамів).
  • 9. Starbucks Rwanda Blue Bourbon ($ 24 за фунт).
  • 8. Kona Coffee ($ 34 за фунт).
  • 7. Los Planes ($ 40 за фунт).
  • 6. Blue Mountain ($ 49 за фунт).
  • 5. Fazenda Santa Ines ($ 50 за фунт).
  • 4. El Injerto ($ 50 за фунт).
  • 3. Island of St. Helena Coffee ($ 79 за фунт).
  • 2. Hacienda La Esmeralda ($ 104 за фунт).
  • 1. Kopi Luwak ($ ​​160 за фунт).

10. Yauco Selecto AA ($ 11 за фунт - близько 450 грамів).

Один з найрідкісніших і найдорожчих сортів арабіки вирощують в горах Пуерто-Ріко на висоті не менше 100 метрів над рівнем моря. Аромат кави цього сорту відрізняють горіхові і шоколадні ноти.

9. Starbucks Rwanda Blue Bourbon ($ 24 за фунт).

Цей сорт вирощують в Руанді з 2004 року для знаменитої кавовій компанії Starbucks. Неповторний смак кави відрізняється тонкої кислинкою, а також ароматом спецій.

8. Kona Coffee ($ 34 за фунт).

Цей різновид арабіки зростає на схилах гавайських вулканів Гуалалаі і Мауна-Лоа. Багата мінералами вулканічний грунт і ідеальний клімат створюють всі умови для визрівання ароматних зерен Кава Кона.

7. Los Planes ($ 40 за фунт).

Цей каву вирощують на рівнинах Лос Плейнс в Сальвадорі. Цінителі відзначають його слідкувати-квіткові ноти з присмаком какао. У 2006 році на престижному Кубку Якості експерти присвоїли цьому кави 93, 52 бали з сотні можливих.

6. Blue Mountain ($ 49 за фунт).

Цей сорт вирощують на території Ямайки. Blue Mountain - улюблений напій англійської королеви Єлизавети і легендарного Джеймса Бонда. До речі, аромат і м'який смак цього дорогого кави припали до душі японцям, які скуповують близько 80% зерен Blue Mountain.

5. Fazenda Santa Ines ($ 50 за фунт).

Зерна цього дорогого сорту збирають вручну на бразильських плантаціях в Мінас-Жерайс. Кращий бразильська кава володіє насиченим ароматом з цитрусовими і шоколадними відтінками. Вважається, що ця кава чудово поєднується з вершками.

4. El Injerto ($ 50 за фунт).

Вирощують цей сорт кави в Гватемалі в містечку Кобан. Особливому смаку кави сприяє вологий дощовий клімат місць його зростання. Даний сорт тричі ставав володарем Кубка Якості - в 2002, 2006 і 2007 роках.

3. Island of St. Helena Coffee ($ 79 за фунт).

Острів Святої Єлени знаменитий тим, що став місцем заслання Наполеона Бонапарта, який, до речі, дуже цінував місцевий кави. Особливістю даного сорту є те, що при його вирощуванні використовуються виключно натуральні добрива.

2. Hacienda La Esmeralda ($ 104 за фунт).

Один з найдорожчих на планеті сортів кави вирощують в Панамі в містечку Геша. Однак щоб підвищити інтерес до продукту прозорливі плантатори назвали місцеві кавові дерева захопливою ім'ям "Гейша". Кожне зерно сорту Hacienda La Esmeralda перевіряється на дефекти і зважується.

1. Kopi Luwak ($ ​​160 за фунт).

Найдорожчий сорт кави родом з островів Ява, Суматра і Сулавесі.Свою назву кави отримав від маленьких тваринок - циветт або Luwak, як називають їх місцеві жителі. Цивети поїдають стиглі плоди кави, пропускаючи їх через свій шлунково-кишковий тракт. Зерна кави виходять неперетравленої, піддаються чищенню, сушці і обжарке. Ферменти, що містяться в шлунку цивети, додають напою особливий смак і аромат. Щорічно на ринок надходить не більше 500 кг сорти Kopi Luwak.