Найбільш питущі і тверезі регіони Росії, рейтинг 2016 року

Здавна люди займалися практиками, що дозволяють змінити стан свідомості. До однієї з таких практик відноситься вживання алкоголю. Не важко собі уявити обгрунтування для самого першого досвіду зі спиртним - цікавість. Можливо, один з наших предків з'їв заграв плід і відчув приємне відчуття, яке порушило його цікавість. Цікавість і в наші дні є поширеною причиною спробувати алкоголь.

Організація "Твереза ​​Росія" і Експертно-аналітичний центр при Громадській палаті РФ визначили найцікавіші ... тобто найбільш питущі регіони Росії. Виявилося, що найменше схильні до чарам зеленого змія жителі Чечні, Інгушетії, Дагестану, Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії. На думку Наталії Мильчакова, заст. директора аналітичного департаменту "Альпарі", низьке споживання алкоголю в північнокавказьких республіках пояснюється широким поширенням ісламу.

А найбільше люблять "закласти за комір" в Магаданській області, Чукотському автономному окрузі, Комі, Амурської і Пермської областях.

Рейтинг тверезості суб'єктів Росії 2016

В порівнянні з 2015 роком співробітники "Тверезої Росії" значно розширили число критеріїв, за якими готувався рейтинг. У число критеріїв увійшли:

  • кількість смертей від отруєння алкоголем;
  • число алкоголіків;
  • кількість злочинів, які були скоєні нетверезими особами.

В минулому році, коли топ тверезості був створений вперше, укладачі брали до уваги лише обсяг продажів горілки і пива. А в 2016 році до їх числа додалася: коньячна продукція, шампанське, вина, медовуха, лікер та інші спиртовмісні напої.

Читачі можуть поставити резонне питання: кому і для чого взагалі потрібен рейтинг самих тверезих і найбільш питущих областей РФ? На це є три причини.

  1. Перед дослідниками стояло завдання посприяти більш ефективної реалізації державної політики щодо зменшення масштабів зловживання спиртним і профілактиці алкоголізму серед росіян.
  2. Також рейтинг може допомогти більш дієвого регулювання ринку алкогольної продукції.
  3. Рейтинг буде корисний при оцінці діяльності глав регіонів. За словами глави "Тверезої Росії" Султана Хамзаєва, список може допомогти з'ясувати, наскільки успішно чиновниками ведеться робота по поліпшенню здоров'я громадян та соціального клімату суб'єктів РФ.