Найбільш комфортабельні в'язниці світу

Видання "Forbes" склало дивовижний рейтинг, до якого увійшли найкомфортабельніші в'язниці світу . Дійсно, деякі місця ув'язнення більше нагадують готель з власної величезною територією, оснащеної всілякими зручностями.

Природно, велика частина цих комфортабельних в'язниць розташована в країнах Скандинавії, які славляться соціальною орієнтованістю.

Зміст:

  • 10. San Pedro (Болівія)
  • 9. Cereso Chetumal (Мексика)
  • 8. Viru (Естонія)
  • 7. Horserod State Prison (Данія)
  • 6. Vestre F? ngsel (Данія)
  • 5. Gelsenkirchen (Німеччина)
  • 4. Halden Fengsel (Норвегія)
  • 3. Justiz Zentrum Leoben (Австрія)
  • 2. Butner Federal Prison (США)
  • 1. Bastoey (Норвегія)

10. San Pedro (Болівія)

Чоловіча в'язниця розрахована на 1500 в'язнів. Цей комплекс нагадує скоріше резервацію, де проживають не тільки засуджені, а й ті, хто чекає закінчення суду і слідства. Умови перебування залежать від наявності грошей. За $ 10 в місяць селять в невелику хатину, а за $ 1000 можна провести час в розкішних апартаментах.

9. Cereso Chetumal (Мексика)

Чоловіча в'язниця на 1100 місць. Тут відбувають терміни злісні злочинці, проте за 10 років не було зафіксовано жодного випадку насильства. Ув'язнені мають право працювати, а на отримані гроші, наприклад, можуть оснастити камеру телевізором. Серед ув'язнених проводяться спортивні змагання, в тому числі, знамениті боксерські поєдинки.

8. Viru (Естонія)

Тюрма для чоловіків і неповнолітніх розрахована на тисячі сімдесят п'ять засуджених.Будівництво в'язниці обійшлося в $ 120 мільйонів. На території є спортзал, школа, майстерні для роботи, каплиця. Всі камери двомісні і оснащені туалетом. У камері дозволено встановити свій телевізор. За хорошу поведінку можна отримати відпустку - 21 день на рік.

7. Horserod State Prison (Данія)

Комфортна в'язниця на 221 місце розрахована на перебування жінок і чоловіків. Сюди потрапляють засуджені на термін менше 5 років. На території є церква, магазин, бібліотека, бігові доріжки. Раз в 3 тижні у кожного ув'язненого - вихідний на волі. Тих, хто вчиться, відпускають на заняття практично щодня. У сімейному департаменті в'язниці ув'язнені можуть проживати з подружжям і дітьми.

6. Vestre F? ngsel (Данія)

Чоловіча закрита в'язниця на 530 місць оснащена тренажерним залом, бібліотекою, медичним центром і безалкогольним магазином. Ув'язненим виплачується щоденне допомога в розмірі 7 Євро, а бажаючі можуть додатково заробити. Раз в тиждень в'язницю відвідує дантист. Обслуговуючого персоналу в тюрмі більше, ніж ув'язнених.

5. Gelsenkirchen (Німеччина)

Приватна в'язниця на 558 ув'язнених обох статей обійшлася країні в 92 мільйони євро. Проживають укладені в чоловічих і жіночих бараках, на території є спортивний майданчик, церква, бібліотека, школа. З злочинцями працюють психологи, вчителі, соціальні працівники, священнослужителі. Жінкам дозволено гуляти під доглядом за межами в'язниці.

4. Halden Fengsel (Норвегія)

Закрита чоловіча в'язниця на 248 місць оснащена звукозаписною студією, кулінарними курсами, у охоронців відсутня зброя, і немає грат на вікнах. Камера нагадує номер в недорогому готелі. Ув'язнені регулярно заповнюють анкети, на підставі яких начальство в'язниці складає план щодо поліпшення змісту.

3. Justiz Zentrum Leoben (Австрія)

Тюрма розрахована на 205 місць. Будівля в'язниці в стилі хай-тек було спроектовано відомим архітектором Джозефом Хохензімом. У внутрішньому дворі розташований сад зі столами для гри в теніс і кінська ферма, в будівлі є спортзал, бібліотека.

2. Butner Federal Prison (США)

Чоловіча в'язниця розрахована на 3600 в'язнів. У числі знаменитих "постояльців" в'язниці - засновник найбільшої фінансової піраміди Бернард Медофф, який вчинив замах на Рейгана Джон Хінклі і керівники великих компаній, засуджені за економічні злочини. У камери проведено кабельне TV, на території є центри медичної та психологічної допомоги.

1. Bastoey (Норвегія)

Комфортабельное заклад на 115 місць є першою в світі екологічної в'язницею. Тут електрику отримують від сонячних батарей, сміття сортують, а фрукти і овочі вирощують на своїй території. В процесі обслуговування в'язниці задіяні всі ув'язнені, тому утримання обходиться недорого. Засудженим дозволено купатися в морі і здійснювати кінні прогулянки.