Найкрасивіший квітка в світі

Найкрасивіший квітка в світі

Серед строкатого і пахучого сонму квітів так складно вибрати кращий! Тому загальновизнаного лідера серед квітів немає, а перше місце в різних рейтингах займають троянда, сакура і аквилегия. І дійсно, все три такі хороші, що кожен з них - це найкрасивіший квітка в світі.

Роза

Розу здавна називають королевою квітів. Нею захоплювалися ще в Стародавньому світі. Букети троянд супроводжували свята і богослужіння, запашну красуню вирощували в садах, нею прикрашали житла, одяг і волосся. Відомі ювелірні прикраси у вигляді квітки, зроблені за кілька тисяч років до нашої ери.

Роза була відома і популярна у всіх країнах: в Персії, Китаї, Індії, Греції, Римі. Закохані вважали її символом пристрасті, а великі поети оспівували у віршах. Стародавня Персія навіть називалася на честь троянди - "рожевий сад", Гюлістан. Твори, присвячені трояндам, можна знайти серед культурної спадщини будь-якого століття. "Співаком троянд" іменували художника XIX століття Фантен-Латура. Троянди малювали Ван Гог і Ян Брейгель (Старший). Про ці кольорах писали поети Золотого і Срібного століття - Фет, Мятлев, Апухтін. Аромат троянд надихає парфумерів на створення розкішних композицій, а одними з перших пахощів в світі були рожева вода і рожеве масло.

натисніть на картинку для збільшення

На сьогоднішній день відомо більше 25-30 тисяч сортів троянд, але скільки їх точно, встановити неможливо, адже щорічно забуваються невдалі селекції і з'являються нові.Найкрасивішими і дорогими трояндами вважаються квіти сорту "П'єр де Ронсар", а самими незвичайними - райдужні троянди, чиї пелюстки забарвлені в кольори веселки за технологією, придуманої голландської квіткової компанією.

Сакура

Сакура - це декоративна, які не плодоносна вишня з ніжним хмарою рожевих або білих квітів. Будинок сакури - Японія. Там її особливо люблять і шанують. Японці впевнені, що це найкрасивіший у світі квітка. У японській філософії цвітіння сакури позначає швидкоплинність людського життя, вишуканою, прекрасної, але тендітної і короткою. За легендою, прабатько людей бог Ниниги навесні, під час цвітіння сакури, вибрав собі в дружини молодшу дочку бога гір, яку звали Квітуча. Розгніваний за зневагу до старшої дочки батько постановив, що життя нащадків пари, людей, буде такий же скороминущої, як цвітіння сакури.

натисніть на картинку для збільшення

На честь прекрасної квітучого дерева в Японії є ім'я Сакура. Їм називають дівчаток, але іноді воно може бути і чоловічим ім'ям або псевдонімом.

В Японії зображення сакури можна зустріти скрізь: на одязі, фото, посуді, предметах побуту. Але ніжні квіти популярні, нехай і не так сильно, і в інших країнах. Навесні тисячі туристів з усього світу їдуть на свято цвітіння сакури в Японії, а ще такі ж свята проводяться в Вашингтоні і Мейкон (США), Ужгороді (Росія), Сеулі (Південна Корея).

Існує 16 видів сакури. Найкрасивішими вважаються сорти сомеі-Йосіно (Somei Yoshino) і плакуча сакура (shidarezakura), а найкрасивіші дерева ростуть в стародавніх японських столицях.

Аквилегия

Назва квітки перекладається як "водозбір", а ще його називають "орлик".Таке прізвисько з'явилося через те, що на латині однаково звучать слова аква (вода) і Аквіла (орел). Це породило плутанину з назвою, а потім ласкаве "орлик" повсюдно прижилося, бо "водозбір" звучить дуже вже неромантично для такого ошатного квітки.

натисніть на картинку для збільшення

Аквилегия в народних переказах найчастіше пов'язується з еротичної стороною життя, а ще є символом недалекоглядності, дурості і легковажності. Згідно з повір'ям, її не прийнято дарувати сильній статі: букетик аквілегіі - це витончений спосіб мовою квітів натякнути чоловікові, що він рогоносець. Також їх непристойно підносити молодим дівчатам, тому що вони означають любовний спокуса. Правда, зараз мови квітів вже не надають такої важливості, і яскраві, строкаті квіти найрізноманітнішого забарвлення можна вручати всім без побоювання.

Аквилегия виростає в Євразії та Америці і навіть є символом американського штату Колорадо. Відомо більше 120 видів рослини. Найбільш рідкісними вважаються махрові сорти з однотонним забарвленням віночка.

Це садовий квітка, він погано почувається на підвіконні. Любителям кімнатних рослин доводиться задовольнятися сортом "Вінкі" - єдиним підходящим для вирощування в горщику. Аквілегію використовують в букетах, квіткових композиціях і для прикраси ландшафту.