Найгучніші скандали навколо Олімпіади в Сочі 2014

Зовсім небагато часу залишилося до довгоочікуваного початку зимової Олімпіади в Сочі. Цей амбітний проект викликає в суспільстві масу самих суперечливих настроїв. На підготовку Ігор витрачені мільйонні кошти, а доля дорогих об'єктів, рівень безпеки і якість будівель хвилює багатьох.

Сьогодні ми пропонуємо незвичайний Топ-10, в який увійшли найгучніші скандали навколо сочинської Олімпіади .

Зміст:

 • 10. Олімпійська Арт-експозиція в Пермі
 • 9. Документальний фільм "Putin's Games"
 • 8. Бойкот Олімпіади першими особами країн Європи
 • 7. Бюджет Олімпіади, що виріс в 5 разів
 • 6. Рекомендації американського МОЗ при відвідуванні Олімпіади
 • 5. Бойкот Олімпіади представниками секс-меншин
 • 4. Розкрадання олімпійських грошей
 • 3. Доповідь Бориса Нємцова "Зимова Олімпіада в субтропіках"
 • 2. Неполадки з олімпійським факелом
 • 1. Затримка заробітної плати будівельникам в Сочі

10. Олімпійська Арт-експозиція в Пермі

В червні 2014 року на фестивалі "Білі ночі в Пермі" була представлена ​​арт-експозиція на тему Олімпіади-2014, виконана в дусі політичної сатири. Картини, представлені на суд глядачів, шокували чиновників, а міністерство культури РФ зажадало пояснення від приміських влади.

9. Документальний фільм "Putin's Games"

Картина Сімони Бауманн розповідає про корупцію при будівництві олімпійських об'єктів.Творці картини заявляли, що від російської влади надходила пропозиція про викуп стрічки за 600 000 фунтів стерлінгів. Фільм став учасником престижного Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі.

8. Бойкот Олімпіади першими особами країн Європи

Президент Німеччини Йоахім Гаук вже оголосив, що не буде присутній на Іграх в Сочі. Також не поїдуть в Сочі прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, глава Литви Даля Грібаускайте і президент Франції Франсуа Олланд.

7. Бюджет Олімпіади, що виріс в 5 разів

Шість років тому ніхто навіть не припускав, скільки в кінцевому підсумку будуть коштувати олімпійські об'єкти. За роки будівництва бюджет Ігор збільшився в 5 разів і склав близько 1, 5 трильйона рублів (37, 5 млрд. Євро).

6. Рекомендації американського МОЗ при відвідуванні Олімпіади

Опубліковані рекомендації Центру з попередження захворювань в США викликали чималий ажіотаж. У числі рекомендацій для майбутніх гостей Олімпіади є такі:

 • візьміть з собою більше теплого одягу;
 • будьте обережні, переходячи вулицю, - російські водії не поступаються дорогою;
 • частіше мийте руки;
 • зробіть щеплення від гепатиту А.

5. Бойкот Олімпіади представниками секс-меншин

Через прийнятого в 2013 році "антігейского" закону росіяни вислухали чимало закидів. Саме утиском сексуальних меншин пояснив свою відмову приїхати в Сочі президент Олланд, а співачка Шер через закон відмовилася виступати на церемонії відкриття Ігор.

4. Розкрадання олімпійських грошей

Тільки в першому півріччі минулого року прокуратура ініціювала порушення 11 справ за фактами посягань на 170 мільйонів рублів, виділених на будівництво об'єктів в Сочі.Однак жодне з них поки що не було доведено до суду.

3. Доповідь Бориса Нємцова "Зимова Олімпіада в субтропіках"

В викривальної статті відзначаються такі факти, як чотириразова зміна керівництва ДК "Олімпбуд", невдалий вибір місця для ігор, екологічний збиток регіону. Згаданий і той факт, що 96% витрат вироблено за рахунок державних вкладень - залучити приватних інвесторів до олімпійській будівництві так і не вдалося.

2. Неполадки з олімпійським факелом

Багатостраждальний олімпійський вогонь за час своєї естафети гас вже 70 раз. Найгучніший скандал був пов'язаний з церемонією на Красній площі, коли факел запалював за новою співробітник ФСБ. Потім олімпійський вогонь ледь не спалив бороду Діда Мороза у Великому Устюзі, а в Самарі загоряння гасили ковдрою.

1. Затримка заробітної плати будівельникам в Сочі

Скандали з затримками виплат працівникам олімпійського будівництва виникають із завидною регулярністю. За словами простих робітників, зарплату не платять по 6 місяців, при цьому годують людей простроченими продуктами, а жити їм доводиться в умовах відсутності елементарних зручностей. Як правило, виплати проводяться тільки після втручання Генеральної прокуратури. За даними ЗМІ, на сьогоднішній день 7 підрядних організацій на олімпійській будівництві заборгували заробітну плату на суму 277 мільйонів рублів.