Найбільший стадіон в світі

Найбільший стадіон в світі

"Про спорт, ти - мир!" - найвідоміша фраза П'єра де Кубертена, засновника сучасних Олімпійських ігор. Дане вислів було використано в якості назви фільму про Літні Олімпійські ігри, що проходили в Москві в 1980 році. Насправді спорт став частиною життя практично будь-якого жителя планети. Кожен з нас коли-небудь пробував грати в футбол чи хокей, теніс або бадмінтон. Спортивні змагання в усі часи вважалися культовим видовищем. Спортсменів вихваляли, їм співали оди, для них будували величезні стадіони. На січень 2015 року в світі налічується близько сотні стадіонів місткістю більше 30 тисяч чоловік. Але який з них визнаний як найбільший стадіон в світі?

Мабуть, ви будете здивовані, коли дізнаєтеся назву і місце розташування найбільшої арени. У столиці Північної Кореї, в м Пхеньян, в 1989 році був відкритий найбільший по місткості стадіон на 150 тисяч глядачів. Дане грандіозна споруда, за формою арок нагадує квітку магнолії, було побудовано для проведення 13-го фестивалю студентів та молоді.

Північнокорейський "Стадіон Першого травня" на 2015 рік - найбільший стадіон на планеті. Збірна КНДР проводить на арені домашні ігри, але раз на рік стадіон наповнюється повністю. У цей день країна святкує "Аріран".

По суті, пхеньянській арені належить і титул "Найбільший футбольний стадіон в світі", так як футбольна збірна КНДР іноді грає на ньому домашні матчі.Але "чисто футбольним стадіоном" є індійська арена Stadium of the Indian Youth місткістю 120 тисяч чоловік. На величезному стадіоні, розташованому в Калькутті, збірна Індії з футболу проводить домашні матчі. Крім того, стадіон орендують ще три клуби індійської футбольної ліги.

Основна ж частина великих стадіонів розташована не в Азії, а в Північній Америці. Як в Європі популярний футбол, так в США обожнюють регбі. Для проведення чемпіонатів з американського футболу в кожному місті побудовані величезні стадіони. У зимовий період регбійні арени перетворять в хокейні майданчики. Так, Michigan Stadium місткістю майже 110 тисяч глядачів вважається найбільшим стадіоном США і найбільшої ареною для регбі.

Крім нього в США знайдеться ще кілька стадіонов- "стотисячників": Beaver Stadium (106 572 людини), Neyland Stadium (102 455 осіб), Ohio Stadium (102 329 осіб), Bryant Denny Stadium (101 821 особа), Darrell K Royal (100 119 осіб).

На жаль, Європа не може похвалитися такою кількістю містких споруд. Найбільшим футбольним стадіоном Європи вважається Camp Nou місткістю 98 900 чоловік. "Камп Ноу" належить популярному каталонському клубу "Барселона" і розташовується в Іспанії.

В Росії лише пара стадіонів здатна продемонструвати відносно високу місткість. Два нові стадіони відчинили свої двері в нашій країні в 2014 році:

  • "Відкриття-Арена" (45 тисяч чоловік), на якій свої матчі проводять футбольний клуб "Спартак-Москва" і збірна Росії;
  • "Казань-Арена" (45 тисяч чоловік) - домашня арена футбольного клубу "Рубін" зі столиці Татарстану.

Після закінчення будівництва "Зеніт-Арени" в Росії з'явиться новий сучасний футбольний стадіон з величезною місткістю в 70 тисяч глядачів.Але державі і приватним компаніям немає сенсу будувати великі арени, якщо громадянам країни не щеплена культ спорту і здорового способу життя.