Найбільші торгові центри світу (+ відео)

В останній декаді листопада 2014 року в Москві має відкритися найбільший в Росії торговий центр - "Авіапарк". Його площа сягатиме 290 000 квадратних метрів. Однак навіть цього гіганту далеко до величезних молів, включених в наш сьогоднішній Топ-5.

Найбільші торгові центри світу включають не тільки всілякі магазини, але і парки розваг, кінотеатри, аквапарки і навіть штучні пляжі.

Зміст:

  • 5. Istanbul Cevahir (Туреччина, Стамбул)
  • 4. West Edmonton Mall (Канада, Альберта)
  • 3. New South China Mall (Китай, Дунгуань)
  • 2. Dubai Mall (ОАЕ, Дубай)
  • 1. New Century Global Center (Китай, м Ченду)

5. Istanbul Cevahir (Туреччина, Стамбул)

Найбільший в Європі торговий центр має 6 поверхів і вміщає 343 магазина, 14 елітних ресторанів, 34 закусочних, 12 кінотеатрів, боулінг.

В центрі знаходяться другі за величиною в світі годинник - висота кожної цифри досягає 3 метрів. Площа центру - 420 000 кв. метрів.

4. West Edmonton Mall (Канада, Альберта)

На території молла розташувалися 800 магазинів, найбільший парк розваг під одним дахом, боулінг, міні-гольф, каток. Примітно, що торговий центр відкрився в 1981 році, але за минулі роки значно збільшився за площею.

До 2004 року саме West Edmonton Mall вважався найбільшим в світі торговим центром. Щорічно молл відвідує понад 28 мільйонів чоловік.

3. New South China Mall (Китай, Дунгуань)

Майже 700 тисяч квадратних метрів площі використовується тільки на 1%.Решта 99% - порожні зали, в яких розташовані рідкісні магазини і парочка закусочних. Побудований в 2005 році комплекс виявився явно завеликий для не надто великого за китайськими мірками Дунгуаня з населенням «всього» в 6, 5 млн. Чоловік.

Крім того, величезна будівля була вкрай невдало сплановано і розташоване далеко від основних транспортних артерій мегаполісу.

2. Dubai Mall (ОАЕ, Дубай)

На території в 350 тисяч квадратних метрів тобто 1200 магазинів, боулінг, каток, 22 кінотеатру, 120 ресторанів, величезний акваріум і навіть п'ятизірковий готель. Побудований в 2009 році Dubai Mall - одна з головних визначних пам'яток ОАЕ.

Відвідувачі приїжджають в молл не тільки за вдалими покупками, а й щоб помилуватися на один з найкрасивіших у світі фонтанів, струмені якого досягають 128 метрів у висоту.

1. New Century Global Center (Китай, м Ченду)

Найбільший в світі торговий центр « урочисто відкрився в червні 2013 року. Площа величезної будівлі лише трохи поступається площі держави Монако. Крім безлічі магазинів в центрі є 14-зальний кінотеатр, аквапарк «Paradise Island», каток, штучний пляж, офіси, готелі. Уява відвідувачів вражає власне штучне сонце, яке світить цілодобово і навіть зігріває відвідувачів своїм теплом. New Century Global Center має 18 поверхів, при цьому споруджено будинок було всього за один рік.