Найбільше море в світі

Найбільше море в світі

З початком літньої пори відпусток громадяни всіх країн світу поспішають зануритися в солону воду теплого моря, досхочу позасмагати на пляжі ... Словом, відпочити від буденних офісних днів. Росіяни частіше за все вважають за краще поїздки на береги Чорного, Червоного та Середземного морів. Курорти Греції, Туреччини, Кіпру та Єгипту так і ваблять досвідчених вітчизняних туристів. Але мало хто з них цікавиться питанням, а яке найбільше море в світі? Втім, відповідь на це питання повинні знати все, що навчалися в школі, так як географія в російських загальноосвітніх організаціях є обов'язковим предметом. Яке ж море вважається найбільшим на планеті?

Згідно загальновизнаного терміну, під "морем" розуміється частина Світового океану, яка огороджена підвищеннями підводного рельєфу (островами) або сушею. Причому деякі моря - це частини інших, більших водних скупчень. Наприклад, Азовське море є частиною Чорного моря, а Егейське море, що омиває береги Туреччини та Греції, за фактом - частина величезного Середземного моря, вихід до якого мають більшість країн Європи і Північної Африки.

За загальноприйнятою класифікацією, найбільшим морем на планеті вважається Філіппінське море з площею більше 5700 тисяч квадратних кілометрів. Одночасно море, розташоване в Тихому океані, є і найглибшим - із середньою глибиною в 4108 метрів.До того ж в Філіппінському море розташоване так зване Дно Землі - Маріанський жолоб глибиною в 11 022 метра. Маріанська западина - одне з маловивчених і найвідоміших місць на планеті.

Що стосується найбільшого моря по площі, то воно не межує з материками, а відокремлено від океану островами. У північній частині Філіппінське море межує з японським архіпелагом, на заході-з південно-східна частина "прикрита" невеликими за площею островами Палау і Яп.

Найбільше море в світі розташоване в чотирьох кліматичних поясах, в зв'язку з чим температура і клімат істотно відрізняються в північній і південній частині водойми. В акваторії Філіппінського моря добре розвинені китобійний промисел і рибальство. Найбільші порти - японські міста Йокогама і Нагоя, а також військово-морська база Апра, розташована на острові Гуам, який де-юре не належить нікому, але де-факто є володінням США.

Крім вищевказаного моря, Тихого океану "належать" ще два морських об'єкта, великих за площею поверхні, - Коралове море (площа 4, 79 млн кв. Кілометрів) і Аравійське море (площа 3, 83 млн кв. Кілометрів).

Що стосується нашої країни, то територію Російської Федерації омиває 13 морів, серед яких найбільшим водним об'єктом вважається Берингове море з площею в 2, 3 млн кв. кілометрів. Море, назване на честь мореплавця Вітуса Берінга, знаходиться в північній частині Тихого океану і омиває азіатську частину Євразії і Північної Америки.

Цілком ймовірно, що через кілька тисяч років зважаючи на постійне руху літосферних плит виникнуть нові моря і острова. Але Філіппінське море на даний момент є найбільшим морем в світі.