Найбільші стихійні лиха 2013 роки (Топ-10)

Природні катаклізми щорічно відбуваються в самих різних куточках планети. Пропонуємо згадати, землетрусу, тайфуни і повені, які припали на рік, що минає 2013 рік.

В нинішньому Топ-10 зібрані найбільші стихійні лиха 2013 року . Хочеться вірити, що в новому році природа буде до нас добрішими.

Зміст:

  • 10. Лісові пожежі в Австралії
  • 9. Землетрус в Ірані
  • 8. Землетрус на Камчатці
  • 7. Повінь в Європі
  • 6. Повінь в Індії
  • 5. Торнадо в Оклахомі
  • 4. Лісові пожежі в Каліфорнії
  • 3. Повінь на Далекому Сході
  • 2. Шторм "Святий Юда", Європа
  • 1. Тайфун "Хайян", Філіппіни

10. Лісові пожежі в Австралії

Сотні гектарів лісу і кілька населених пунктів були повністю знищені пожежами, що виникли через аномальну спеку. Австралійські військові назвали нинішній пожежа наймасштабнішим за останні 30 років.

9. Землетрус в Ірані

В квітні 2013 року в іранському місті Сараван сталася серія підземних поштовхів, магнітудою до 7, 8 бала. Цей землетрус став найпотужнішим в Ірані за останні 40 років. Його відгомони відчули на території Іраку, ОАЕ, Сирії та інших країн.

8. Землетрус на Камчатці

Удар силою близько 8 балів стався в травні 2013 року. Епіцентр землетрусу був розташований в Охотському морі, проте, його відгомони відчули навіть у Москві і Санкт-Петербурзі.У населених пунктах на Камчатці в будинках рухалася меблі, а автомобілі буквально зносило з дороги підземними поштовхами.

7. Повінь в Європі

В останні роки центральну частину Європи регулярно приховують потоки дощової води. У нинішньому році на початку червня під водою опинилися міста Німеччини, Чехії та Австрії. Люди пересувалися вулицями на човнах, а в Празі довелося евакуювати обителей знаменитого столичного зоопарку.

6. Повінь в Індії

Кілька тижнів проливних дощів призвели до того, що з гір на півночі Індії в пониззя кинулися селеві потоки, що знищують на своєму шляху храми, селища і навіть міста. Загиблими в результаті повені було оголошено близько 7 тисяч осіб.

5. Торнадо в Оклахомі

На маленьке американське містечко Мур 20 травня обрушився торнадо, який за потужністю завданих руйнувань перевершив атомну бомбу, скинуту на Хіросіму. Місто буквально зрівняв із землею, уникнути масштабних жертв допомогла тільки своєчасна евакуація жителів.

4. Лісові пожежі в Каліфорнії

Сильна спека і вітер стали причиною великих пожеж, що охопили Національний парк Йосеміті в штаті Каліфорнія. Попадання попелу в водойми призвело до того, що в Сан-Франциско почалися проблеми з поставками чистої питної води. Боротьба з пожежами розтягнулася на 2 з гаком місяці.

3. Повінь на Далекому Сході

Такого підняття рівня води в Амурі не пам'ятають навіть старожили. Під водою опинилися низини міста Хабаровська, а в Комсомольську-на-Амурі звели загородження з мішків з піском, які допомогли не допустити прориву дамб. Близько двох тисяч будинків в різних районах не підлягають відновленню.

2. Шторм "Святий Юда", Європа

Шторм обрушився в жовтні 2013 року на узбережжі Великобританії, а потім відправився "бродити" по всій Європі.Незважаючи на те, що число загиблих не перевищує 15 осіб, стоні тисяч будинків залишилися без електрики, а десятки сімей позбулися даху над головою.

1. Тайфун "Хайян", Філіппіни

Коли на початку листопада 2013 року на Філіппінах вибухнув цей тайфун, швидкість вітру досягала 315 км / ч. Офіційно влада підтвердила загибель 5719 чоловік, 1800 вважаються зниклими без вести. Тропічні циклони - часте явище на Філіппінах, але далеко не всі з них приносять настільки значні руйнування, як "Хайян".