Найбільші корупціонери світу

Правозахисна організація Transparency International, в роботі якої беруть участь представники 100 країн світу, зробила своєю місією боротьбу з корупцією. У грудні 2015 року організація запустила на своєму сайті голосування з метою визначити найбільших корупціонерів в світі . В результаті в топ вийшли 9 номінантів (людей, бізнес-компаній і державних установ), за яких в загальному проголосувало понад 170 тисяч осіб. Правда, поки неясно, чим завершиться ця ініціатива - організація натякає на якісь "соціальні санкції".

Зміст:

  • 9. США, штат Делавер - 107 голосів
  • 8. Зін ель-Абідін Бен Алі - 152 голоси
  • 7. Фонд Ахмата Кадирова - 194 голоси
  • 6. Ліванська політична система - 606 голосів
  • 5. FIFA - 1844 голоси
  • 4. Фелікс Баутіста - 9786 голосів
  • 3. Рікардо Мартінеллі з друзями - 10166 голосів
  • 2. Petrobras - 11900 голосів
  • 1. Віктор Янукович - 13210 голосів

9. США, штат Делавер - 107 голосів

Законодавство штату створює найсприятливіші умови для бізнесу, що зробило його надзвичайно популярним серед великих корпорацій. Як вважають в Transparency International, губернатор і чиновники штату, потураючи великим бізнесменам, перетворили штат в кримінальну зону. В результаті, найбільше страждають прості громадяни.

8. Зін ель-Абідін Бен Алі - 152 голоси

Колишній президент Тунісу імовірно викрав 2. 6 млрд доларів у населення країни і був засуджений на довічне тюремне ув'язнення.Однак є ймовірність, що його поплічники можуть уникнути справедливого суду. Сам же президент отримав політичний притулок в Саудівській Аравії.

7. Фонд Ахмата Кадирова - 194 голоси

Цей благодійний фонд, створений членами кадировського тейпа, отримує по 60 мільйонів доларів в місяць - це "добровільні пожертви" чеченських бізнесменів і не настільки добровільні відрахування від зарплат. При цьому інформації про доходи та витрати фонду у відкритому доступі немає. А сам Рамзан любить роздавати щедрі подарунки і грошові винагороди голлівудським зіркам.

6. Ліванська політична система - 606 голосів

Ліван, за даними Transparency International, вражений системною корупцією уряду, чиновників та інших інститутів влади. Приватні фірми регулярно підкуповують чиновників, щоб ті "допомогли" їм роздобути контракти. В результаті ненадання послуг життя і здоров'я громадян піддаються ризику (як у випадку з "сміттєвим скандалом" у 2015 році).

5. FIFA - +1844 голосу

Мається на увазі не вся організація, а лише її керуючий склад. Верхівка FIFA в результаті торішнього скандалу звинувачується в розкраданні мільйонів. Розглядається 81 справу про відмивання грошей. В результаті розслідування рішення про проведення чемпіонату світу в РФ і в Катарі можуть бути переглянуті.

4. Фелікс Баутіста - 9786 голосів

Цей сенатор Домініканської республіки накрав мільйони з державного бюджету, давав хабарі і взагалі не відрізнявся зразковою поведінкою. Але всі спроби залучити його до відповідальності провалилися - списують на переслідування з політичних мотивів.

3. Рікардо Мартінеллі з друзями - 10166 голосів

Колишній президент республіки Панама і його товариші викрали (за неперевіреними даними) понад 100 мільйонів доларів США у своїй країни.На даний момент Верховний суд Панами веде розслідування, хоча сам Рікардо засів у своєму розкішному житло в Майамі і повертатися не поспішає.

2. Petrobras - 11900 голосів

Бразильська нафтова компанія Petrobras укладала контракти з навмисно завищеними цінами, і потім на ці відсотки підкуповувала урядовців - передбачається, що загальна сума хабарів і фальшивих контрактів склала близько 10 мільярдів доларів. Корупційний скандал торкнувся ще й найбільші будівельні компанії Бразилії, які штучно роздмухували ціни на контракти, і стало однією з причин імпічменту президенту Ділми Русеф (вона списує це на переслідування з політичних мотивів).

1. Віктор Янукович - 13210 голосів

І перше (але не почесне) місце антирейтингу світових корупціонерів займає не хто інший, як Віктор Янукович - колишній президент України. Як стверджує Transparency International, він привласнив державне майно, виводив державні кошти на рахунки приватних компаній, жив, оточений кричущою розкішшю, і втік до Росії, бажаючи уникнути переслідувань за корупцію. Все це, крім останнього пункт, для жителів пострадянських країн виглядає дуже знайомим.