Найшвидша людина в світі - Усейн Болт

Хто найшвидша людина в світі? Пробігти стометрівку за 9, 58 секунди може єдина людина в світі - Усейн Болт (Usain Bolt), феноменальний спортсмен. Він самий швидкісний людина, яка в даний час встановив світовий рекорд на дистанції 100 метрів в спринті (досягнутий в Берліні в 2009 році, перевершивши свій попередній рекорд 9, 69 секунди на Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні). Його максимальна швидкість під час спринту склала 44. 72 км / год . Це максимальна швидкість людини, і підтримувати її довго неможливо. Болту вдалося розвинути таку швидкість на відрізку між 60 і 80 метрами, а на останніх метрах дистанції його швидкість значно знизилася.

Історія успіху

Швидкість Усейна Болта, який народився на Ямайці в 1986 році, була помічена ще в молодому віці. До 15 років він був відомий як "Блискавка", завдяки своєму тріумфу в чемпіонаті світу серед юніорів у 2002 році. Там він виграв забіг на 200 метрів, що робить його наймолодшим золотим медалістом з числа юніорів в світі. Пізніше в тому ж році Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій присвоїла йому свою премію "Зірка, що сходить". Сьогодні Усейн очолює список 10 найшвидших людей на планеті.

Незважаючи на деякі невдачі - зокрема, травму підколінного сухожилля, яка не дозволила йому конкурувати на Олімпійських іграх 2004 року в Афінах - Болт незабаром взяв світ спорту штурмом, завоювавши три золоті медалі на пекінській Олімпіаді в 2008 році.Це перший спортсмен в історії Олімпійських ігор, який посів перше місце в обох 100- і 200-метрових естафетах. Він зміг пробігти сто метрів за 9, 69 секунди, 200 метрів за 19, 30 секунд, а також естафету 4 на 100 метрів за 37, 10, побивши попередні і олімпійський і світові рекорди. І як "вишенька" на торті: Болт є першою людиною, який встановив три світові рекорди за час однієї Олімпіади.

Спринтер захистив свій титул "найбільш швидкий людина на Землі" на Лондонських Олімпійських іграх 2012 року, ставши першою людиною, який зумів виграти золоті медалі в стометрівці (за 9, 63 секунди) і дистанції двісті метрів (за 19. 32 секунд) в двох Олімпійських іграх поспіль. На цій же Олімпіаді він і ще три учасники команди Ямайки встановили новий світовий рекорд в естафеті 4 на 100 метрів (36, 84 секунд). Після того, як естафета завершилася, Болт посперечався з одним із суддів. Останній відібрав у спортсмена естафетну паличку, яку той хотів отримати в якості сувеніра. Однак згодом Болт все ж отримав паличку в подарунок.

Здавалося б, межа успіху досягнуто, але 29-річний Болт занадто швидкий, щоб стояти на місці. Він знову увійшов в історію спорту в 2016 році після того, як виграв третій раз поспіль золоту медаль на дистанції сто метрів в своїх заключних (імовірно) Олімпійських іграх в Ріо.

Найшвидша в світі жінка

Якщо Усейн Болт є найшвидшим чоловіком в світі, то хто ж найшвидша жінка? Це мешканка США Флоренс Делорес Гріффіт (Джой-нер), відома шанувальникам як Фло-Джо.

Сьома дитина в багатодітній родині (всього там було 11 дітей), вихована розведеною матір'ю. Флоренс запам'яталася не тільки своїми діючими світовими рекордами в 21, 34 секунду на дистанції 200 метрів і 10.49 секунд в бігу на сто метрів , а й трепетним ставленням до власної зовнішності. Це перша жінка-спринтер, яка з'являлася на біговій доріжці ретельно нафарбована, з красивим манікюром і в яскравій формі. У спортивному світі Флоренс стала справжньою іконою стилю.

Гріффіт померла в 1998 році в результаті серцевого нападу. На той момент Фло-Джо було 38 років.

Головний суперник Болта

Усейн може бути шалено швидким, але він не найшвидший на нашій планеті. Ця честь належить гепарду (Acinonyx Jubatus), граціозному хижакові, що живе в Африці і Азії. Ці зникаючі представники сімейства котячих можуть нестися на швидкості, перевищує 120 км на годину , і здатні за три секунди розігнатися від 0 до 100 км на годину. Це рівень Bugatti Veyron.

Так що гепард запросто може обігнати Усейна, але через пару сотень ярдів тварина почне видихатися. При достатній форе Усейн зможе обігнати його ... напевно.