Різниця між wPA і WPA2

Різниця між WPA і WPA2

З поширенням бездротових мереж протоколи шифрування WPA і WPA2 стали відомі практично всім власникам пристроїв, що підключаються до Wi-Fi. Вказуються вони у властивостях підключень, і уваги більшості користувачів, які не є системними адміністраторами, залучають мінімум. Цілком достатньо інформації, що WPA2 є продуктом еволюції WPA, і, отже, WPA2 новіше і більше підходить для сучасних мереж.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

WPA - протокол шифрування, призначений для захисту бездротових мереж стандарту IEEE 802. 11, розроблений компанією Wi-Fi Alliance в 2003 році в якості заміни застарілого і небезпечного протоколу WEP.

WPA2 - протокол шифрування, що представляє собою поліпшену розробку WPA, представлений в 2004 році компанією Wi-Fi Alliance.

до змісту ↑

Порівняння

Пошук різниці між WPA і WPA2 для більшості користувачів актуальності не має, так як вся захист бездротової мережі зводиться до вибору більш-менш складного пароля на доступ. На сьогоднішній день ситуація така, що всі пристрої, що працюють в мережах Wi-Fi, зобов'язані підтримувати WPA2, так що вибір WPA обумовлений може бути тільки нестандартними ситуаціями. Наприклад, операційні системи старше Windows XP SP3 не підтримують роботу з WPA2 без застосування патчів, так що машини і пристрої, керовані такими системами, вимагають уваги адміністратора мережі. Навіть деякі сучасні смартфони можуть не підтримувати новий протокол шифрування, переважно це стосується внебрендових азіатських гаджетів.З іншого боку, деякі версії Windows старше XP не підтримують роботу з WPA2 на рівні об'єктів групової політики, тому вимагають в цьому випадку більш тонкої настройки мережевих підключень.

Технічне відміну WPA від WPA2 полягає в технології шифрування, зокрема, в використовуваних протоколах. В WPA використовується протокол TKIP, в WPA2 - проткол AES. На практиці це означає, що більш сучасний WPA2 забезпечує більш високу ступінь захисту мережі. Наприклад, протокол TKIP дозволяє створювати ключ аутентифікації розміром до 128 біт, AES - до 256 біт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. WPA2 є покращений WPA.
  2. WPA2 використовує протокол AES, WPA - протокол TKIP.
  3. WPA2 підтримується всіма сучасними бездротовими пристроями.
  4. WPA2 може не підтримуватися застарілими операційними системами.
  5. Ступінь захисту WPA2 вище, ніж WPA.