Різниця між вовною і синтетикою

Різниця між вовною і синтетикою

Ви хочете знати, як відрізнити вовняну тканину від синтетичної, але не знаєте, як це зробити? Отримати відповідь на це питання можна, спираючись на особливі властивості даних типів тканин, про які буде розказано в цій статті.

Шерсть представляє собою ткане полотно, яке виготовляється з натуральних волокон. Вони виробляються з волосяного покриву, зістригають з домашніх тварин, наприклад, овець або верблюдів. Для додання тканини особливих властивостей, при її виробництві можуть додаватися і ненатуральні волокна, але їх загальний обсяг завжди не перевищує десяти відсотків складу. Оскільки вовняна тканина є натуральною, її відмінною рисою є той факт, що вона не створює статичної електрики. Крім того, якщо пом'яти тканину в руці, вона не видає неприємного звуку, від якого у деяких людей з'являються мурашки на шкірі. Шерсть можна відрізнити і за будовою волокон - оскільки вони зроблені з волосків, то, як і останні, мають не цільну структуру, а різні розгалуження. Якщо підпалити вовняне волокно, воно починає диміти і пахне горілим, а згоріла частина легко кришиться між пальцями.

Синтетика виготовляється з штучних волокон, які складаються з різних полімерних сполук.При здійсненні процесу виробництва різні основи змішуються, і виходить однорідна маса, яка потім використовується для виготовлення штучного волокна. Відмінною особливістю синтетичної тканини є створюване нею статичну електрику, яке можна побачити в темряві у вигляді крихітних спалахів. Поряд з цим, при смінаніі синтетика видає неприємний звук, схожий на тихий скрегіт. А крім усього іншого, синтетика при горінні плавиться, як пластмаса, а обвуглена частина волокна перетворюється в твердий кулька, який не кришиться і обламується біля основи.

Основною відмінністю вовни і синтетики є те, що перша тканину є натуральною, а друга - штучною. У зв'язку з цим шерсть не створює статичної електрики, а синтетика - володіє цією здатністю. Також, якщо ці матерії зім'яти в руці, то вовняна тканина не скрипить, а синтетична видає такий звук. І найголовнішою відмінною рисою є той момент, що вовняне волокно горить, кришиться між пальцями і має характерний неприємний запах, в той час як синтетичне волокно плавиться, утворюючи грудочку, що не розламується в руці і пахне як згоріла пластмаса.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Шерсть - натуральна тканина, а синтетика - штучна;
  2. підпалені синтетика пахне пластмасою і не кришиться між пальцями, а шерсть пахне гаром і легко подрібнюється в руках;
  3. Синтетика створює статичну електрику і неприємний звук, тоді як шерсть не володіє такими рисами;
  4. Вовняна волокно має характерні розгалуження, а синтетичне має цільну структуру.