Різниця між windows 10 і Windows 8

Різниця між Windows 10 і Windows 8

В початку жовтня 2014 року софтверний гігант Microsoft на конференції для преси офіційно представив нову версію Windows з індексом "10". Багатьох здивувала відсутність "дев'ятою" версії популярної операційної системи. У компанії пояснили це тим, що зміни в новій ОС Windows 10 виведуть операційну систему на новий рівень. Внаслідок чого розробники вирішили "пройти" дев'ятку і зупинитися на "круглої" цифри. На листопад 2014 року доступна для скачування тестова версія Windows 10 Technical Preview за адресою // windows. microsoft. com / ru-ru / windows / preview. Що ж такого нового в "десятці"?

Зміст статті

  • Меню "Пуск" і "Робочий стіл"
  • Одна платформа - одна ОС
  • Ближче до користувачів

По суті, Windows 10 повернулася до витоків "сьомий "версії, і це одна з головних відмінностей" десятки "від" вісімки ". У нову версію ОС були повернуті класичне меню "Пуск" і робочі столи, коли то "вирізані" з Windows 8. Але крім цього, розробники створили унікальну операційну систему, яка незабаром буде практично на всіх пристроях.

Меню "Пуск" і "Робочий стіл"

В Windows 10 повернулося класичне меню "Пуск" у вигляді стартового екрану Modern, але з деякими доробками. Наприклад, додалися "живі плитки", а саме меню стало досить широким. Нагадаємо, що в Windows 8 був прибраний знайомий всім "Пуск", хоча розробники після численних скарг користувачів повернули його назад в версії 8.1.

натисніть на картинку для збільшення

Крім цього, в нову операційну систему повернули стандартний робочий стіл з можливістю віртуалізації. Таким чином, будь-який користувач може створити необмежену кількість робочих столів і перемикатися між ними в процесі роботи. Додатково до всього, на робочому столі можна відкривати одночасно чотири додатки. Причому в Windows 10 можна працювати з додатками, як створеними для PC-платформи, так і завантаженими з Windows Store. В результаті Microsoft обіцяє розробникам додатків повну уніфікацію між платформами. Створивши додаток для смартфона, його можна буде запускати на комп'ютері або планшеті без будь-яких правок.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Одна платформа - одна ОС

Але розробникам однієї повної уніфікації в софті було мало. За їх заявою, Windows 10 можна буде встановити на різні пристрої, починаючи з планшетів і смартфонів і закінчуючи комп'ютерами та ноутбуками. Якщо ж у вас гібридний пристрій (планшет з від'єднується клавіатурою), то для вас передбачений ще один сюрприз. Система сама буде визначати поточний стан і виставляти відповідний режим. Ця функція отримала назву "Continuum".

натисніть на картинку для збільшення

Наприклад, ви працюєте на планшеті з підключеною клавіатурою. У цьому випадку Windows 10 автоматично встановить звичайний десктопний режим. Якщо ж ви вимкніть клавіатуру, то система моментально перемкне вас в планшетний режим. Різниця між Windows 10 і Windows 8 в тому, що в "вісімці" нічого подібного не було. Доводилося запускати окремо додатки для робочого столу або планшета.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Ближче до користувачів

Основна відмінність Windows 10 від Windows 8 полягає в тому, що Microsoft вперше дозволила користувачам брати участь в створенні і доопрацювання нової операційної системи.Встановивши версію "Technical Preview", ви зможете спілкуватися з розробниками і пропонувати їм свої варіанти вирішення тих чи інших проблем. По суті, софтверний гігант пішов на поступки користувачам і вирішив разом з ними створити універсальну систему для всіх платформ. Адже в кінцевому підсумку з Windows 10 будуть працювати користувачі, які її допрацьовували своїми порадами.

Безсумнівно, "Technical Preview" - це версія Windows 10 на самому ранньому етапі розвитку, і в будь-якому випадку вона буде доопрацьовуватися. Так, розробники з Microsoft розповіли про те, що в кінцевій версії "десятки" з'являться голосовий асистент Cortana, оновлений центр повідомлень і Internet Explorer 12, а також функція резервного копіювання даних і налаштувань в хмару. Але вже зараз зрозуміло, що в Microsoft намагаються створити програмну платформу, яка "захопить" всі пристрої.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ж ви хочете оцінити нову ОС Windows 10 Technical Preview і допомогти софтверного гіганта в розробці операційної системи, то зареєструйтеся на сайті // insider. windows. com і скачайте образ ОС. Доступні ISO-образи Windows 10 в 32- і 64-бітових версіях на китайському, англійською та португальською мовами. Втім, ознайомитися з Windows 10 можна і за допомогою наступного відеоролика: