Різниця між вербою і вербою

Різниця між вербою і вербою

Гілочки верби або верби з ніжними, пухнастими сережками викликають розчулення і трепет. Ці рослини багато в чому схожі, але, якщо придивитися, можна помітити між ними деяку різницю.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Іва

Сімейство вербових характеризується великою різноманітністю примірників, об'єднаних в три великих роду. Іва належить лише до одного з них. Рослина це листяна, представлене у вигляді дерева або чагарнику, дуже життєлюбне.

Іва

Верба

Про вербу можна сказати, що вона є різновидом верби. Рослина має свої особливості.

Верба до змісту ↑

Порівняння

У чому ж полягає відмінність верби від верби, а точніше, від інших видів верби? Звернемо увагу на наступні ознаки:

Зовнішній вигляд

Почнемо з сережок: у верби вони вузькі, витягнуті, жовті; у верби - короткі, більш округлі, світло-сірі. Листя: у верби - довгі, загострені; у верби - широкі, з закругленими кінцями, середнього розміру. Гілки: в порівнянні з вербою верба гнеться набагато легше. Колір кори: сірий або зеленуватий характерний для верби; з червоним, бурим відтінком - для верби. Якщо ж подивитися на кожне з рослин здалеку, то верба постане витягнутої, а верба, з її розлогими батогами, кулястої.

Час цвітіння

Це ще одна ознака, яка пояснювала б, в чому різниця між вербою і вербою. Коли верба ще дрімає, верба вже щосили пробуджується після зими і починає випускати свої сережки.У верби цей процес починається через деякий час, одночасно з розпусканням листя.

Місце виростання

Іва - любителька водойм. Зустріти рослину можна на річковому березі, біля ставка або озера. Обґрунтовується верба і на болотистих місцевостях. Верба ж не відрізняється прихильністю до води. Виявити її можна практично повсюдно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Іва Верба
Сережки довгі, жовті Сережки короткі, товсті, світло-сірі
Листя довгі, загострені Листя середні, округлі, широкі
Гілки гнуться легко < Гілки гнуться Кора сіра або зеленувата
Кора червоних, бурих відтінків Крона куляста
Рослина цілком має витягнуту форму Цвіте пізньої
Зацвітає раніше Живе біля водойм
Виростає повсюдно