Різниця між wi-Fi і 3G

Різниця між Wi-Fi і 3G

Якщо спробувати зрозуміти всі нюанси сучасних засобів зв'язку, можна ненароком отримати знання системного адміністратора. Втім, Topinfoweb.com перебирає обов'язки лектора - нашим завданням є пояснити вам основні відмінності між двома, трьома (і більше) предметами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

3G - технологія високошвидкісної передачі даних. В даний час використовується мобільними операторами для забезпечення мобільного зв'язку і доступу до мережі інтернет.

Wi-Fi - як і 3G, є технологією передачі даних, але має ряд істотних відмінностей.

до змісту ↑

Порівняння

Безсумнівно, тут є відмінності в швидкості, і вони колосальні. Теоретично досяжна швидкість передачі даних Wi-Fi становить понад 600 Мбіт / сек, що більш ніж в 4 рази вище швидкості передачі даних через 3G (незважаючи на це, є ряд складнощів, пов'язаних почасти з безпекою і областю охоплення, які не дозволяють замінити 3G на перспективний Wi-Fi).

До речі, якщо говорити про охоплення: технологія 3G укупі з мережею антен-передавачів покриває велику площу, тоді як Wi-Fi має точкове покриття з "епіцентром" в точках доступу.

Продовжуючи питання охоплення території, не можна не помітити, що мережа 3G використовує так званий підхоплення абонента: в міру того як він віддаляється від одного передавача і наближається до іншого, змінюється концентрація переданих даних між передавачами.У Wi-Fi цього не використовується.

Є також різниця в тому, як передаються дані за двома технологіями. В 3G потік інформації надходить безпосередньо від оператора. У Wi-Fi він надходить на пристрій абонента через пристрій, що виступає в ролі точки доступу.

Закінчується список відмінностей найбільш очевидним пунктом: Wi-Fi не використовується для забезпечення мобільного зв'язку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Теоретична максимальна швидкість передачі даних за технологією Wi-Fi вище, ніж за технологією 3G.
  2. 3G має незрівнянно більший радіус дії території.
  3. 3G використовує систему "підхоплення" абонента.
  4. При використанні 3G дані надходять від оператора на пристрій абонента, тоді як при використанні Wi-Fi потік даних йде через точку доступу.
  5. Wi-Fi не використовується для мобільного зв'язку, на відміну від 3G.