Різниця між білим і червоним вином

Різниця між білим і червоним вином

І у білого, і у червоного вина є свої шанувальники. Як правило, вибір певного сорту грунтується на смакових відчуттях. Однак цінителям вишуканих напоїв, безсумнівно, буде корисно дізнатися, чим відрізняється біле вино від червоного крім смаку і кольору.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Вихідний продукт
  • Технологія виготовлення
  • Зміст
  • Вживання
 • Таблиця

Визначення

Білим вино називається символічно. Насправді його колір може бути від блідо-солом'яного до відтінків завареного чаю. Іскристі світлом найбільш прозорі вина не відрізняються великою щільністю, вони не витримувалися в дубових бочках, в їхньому смаку відчувається легкість і пікантність. Інтенсивні відтінки свідчать про витримку в дубі. Подібні напої мають насичену текстуру.

Біле вино

Палітра кольорів червоних вин теж різноманітна: від неяскравого рубінового до темно-гранатового. Згодом фарбувальні речовини змінюються і вино світлішає (біле вино, навпаки, темніє). Також здатний з'явитися осад, який, однак, не погіршує якості напою. Мало того, він вважається доказом того, що вино досить довго вистоювати і може похвалитися ще більш привабливими характеристиками.

Червоне вино до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Вихідний продукт

Для білого вина сировиною є виноград будь-якого кольору (а не тільки білого, всупереч помилкам), оскільки сік м'якоті ягід в більшості випадків безбарвний.Виняток становлять деякі сорти, спочатку містять в соку фарбувальні речовини.

Для отримання червоного вина беруть темний виноград. У шкірці його ягід і знаходяться пігменти, що додають кінцевого продукту характерний колір.

до змісту ↑

Технологія виготовлення

Відмінність білого вина від червоного полягає в особливостях самого процесу виробництва. Так, при виготовленні білого вина важливо мінімізувати контакт сусла з фарбувальної шкіркою, тому її видаляють по можливості швидше. При ферментації більш ретельно контролюються температурні умови. Витримка для білих вин застосовується не завжди.

Ферментація червоного вина - процес більш тривалий. У бродінні обов'язково беруть участь шкірка і кісточки. Ці компоненти забарвлюють продукт і наповнюють його терпким присмаком. Червоних "молодих" вин не буває, хороша витримка - необхідна умова отримання якісного напою.

до змісту ↑

Зміст

Вважається, що з двох вин більш корисним є червоне. Саме кісточки і шкірка насичують напій речовинами, здатними попереджати і навіть лікувати анемію, знижувати ризик виникнення проблем з серцем і судинами. Крім іншого, пригубивши червоне вино, можна відчути в роті терпкий ефект, який пояснюється вмістом в продукті дубильних речовин. У білому вині такі компоненти відсутні.

до змісту ↑

Вживання

Зрозуміло, будь-яким з напоїв рекомендується насолоджуватися на свій розсуд, але сказати кілька слів про існуючі традиції буде незайвим. Отже, в чому різниця між білим і червоним вином? Біле вино особливо приємно розпивати влітку, оскільки подавати його прийнято охолодженим.З ним добре поєднуються нежирна риба, морепродукти, фрукти, сир.

Червоне вино відмінно зігріє в холодний сезон. А відмінною закускою, що підкреслює його яскравий смак і аромат, послужать гарячі м'ясні страви, пікантна піца, сир.

до змісту ↑

Таблиця

Біле вино Червоне вино
Сировина - виноград будь-якого кольору Сировина - темний виноград
Виготовляється без шкірки Бродить з шкіркою і кісточками < "Літній" сорт
"Зимовий" сорт Поєднується з нежирної рибою, морепродуктами, фруктами, сиром
Закуска - м'ясні страви, піца, сир