Різниця між wAP і GPRS

Різниця між WAP і GPRS

Широке поширення мобільний інтернет отримав зовсім недавно - найбільш очевидні темпи його поширення припали на 2008-2010 роки. А почалося все з винаходу WAP, який і дозволив обробляти примітивні веб-сторінки за допомогою мобільних телефонів. Згодом на зміну WAP прийшла технологія GPRS, а потім настала епоха 2G-мереж (EDGE) і 3G (HSDPA). Порівняємо WAP і GPRS, "першопрохідців" в світі мобільного інтернет-з'єднання.

WAP - загальноприйняте позначення бездротового протоколу передачі даних. Вперше цей спосіб обміну даними був застосований влітку 1997 року, і аж до 2002 активно використовувався користувачами мобільних телефонів.

Технологія WAP використовує "суцільну" передачу даних, єдиним потоком. Таким чином дані надходять на пристрій клієнта в несегментовані вигляді, єдиним потоком.

Технологія WAP вельми і вельми затратна, але лише в теорії, і зараз стане ясно, чому. За передачу 10 Кб інформації користувач, в середньому, повинен виплачувати близько 2 рублів. Однак в мережі розміщений не один десяток сторінок, адаптованих спеціально для WAP. Серед стандартних веб-сторінок вони виділяються своїм малим інформаційним обсягом (близько 5-6 Кб). Такого результату можна було досягти тільки одним способом - униканням використання будь-якої статичної графіки, анімації і т. П. Типова wap-сторінка (до речі, такі досі можна знайти в світовій павутині) являє собою набір посилань і тексту.За рахунок цього обсяг трафіку рідко доходив до позначки 30 Кб.

Швидкість з'єднання за допомогою технології WAP зараз може здатися сміховинною - вона становить не більше 30 кбіт / сек.

GPRS розшифровується як "Пакетна радіозв'язок загального користування". На відміну від WAP, при використанні GPRS весь потік даних розбивається на пакети і передається на пристрій користувача в сегментованому вигляді. Згодом розрізнені фрагменти з'єднуються в загальну картину, і в браузері користувача відображається повноцінна веб-сторінка.

У фінансовому плані GPRS обходить WAP. За 1 Мб абонент зобов'язаний виплатити понад 4 рублів, і при цьому швидкість GPRS досягає 60 Кбіт / с. , І це дозволяє завантажувати щодо важкі сторінки.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. GPRS використовує пакетну передачу даних, на відміну від WAP, де дані передаються суцільним потоком.
  2. Теоретично GPRS дешевше WAP, однак за рахунок особливостей даного з'єднання цінову політику використання першого і другого з'єднання можна вважати єдиною.
  3. Швидкість з'єднання GPRS вище, ніж швидкість з'єднання WAP.
  4. GPRS дозволяє оперувати з набагато більшим об'ємом трафіку, ніж WAP.