Різниця між ТВО і ІВ

Різниця між ТВО і ІВ

Тимчасове виконання чужих обов'язків породжує необхідність документального позначення статусу працівника. Дві основні форми для цього - ТВО і ІВ, які в значній мірі схожі між собою. Чи існують відмінності між ними і наскільки вони істотні?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ТВО - це форма тимчасового заміщення співробітника, коли працівник виконує певні обов'язки за посадою, за що йому виплачується різниця між окладами його основний і фактично займаної посади. При цьому свої обов'язки він виконує виключно в період відсутності основного працівника і після його виходу повертається на своє колишнє місце або переводиться на іншу ділянку.

ІВ - це форма суміщення посад, при якій співробітник виконує обов'язки до призначення нового обличчя на вакантне місце. Працівник не звільняється від своїх основних обов'язків, а про виконання обов'язків запис в трудову книжку не робиться. Після повернення основного співробітника він знову займає свою головну посаду.

до змісту ↑

Порівняння

Правова диференціація даних термінів закладена в статтях 74 і 151 Трудового кодексу РФ, а їх положення відточені на практиці. Так, ТВО призначається на посаду після визволення від старої.Місце, яке він зайняв, не є вакантним, відповідно, він буде працювати до повернення основного працівника. ІВ поєднує обов'язки зі своєю основною посадою. При цьому місце, на яке він призначений, залишається вакантним.

Варто відразу обмовитися, що тлумачення норм сформовано практикою, і часто ТВО і ІС використовуються як синоніми. Доплата проводиться в випадках, якщо тимчасово виконуючий посаду не є штатним заступником особи, яка не може приступити до трудових обов'язків. Роз'яснення нітрохи не знімають гостроту проблеми, так як самі суперечливі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зміст. ТВО виключно виконує обов'язок тимчасової займаної ним посади, в той час як ІС поєднує обов'язки з основною посадою.
  2. Тривалість. ТВО виконує обов'язки до виходу основного працівника, ІВ - до призначення нового обличчя на посаду.
  3. Наявність вакантного місця. ТВО призначається в разі, якщо основний працівник тимчасово не може виконувати трудові обов'язки, ІВ - при наявності вільного "крісла".
  4. Обов'язки. ІВ поєднує тимчасову посаду з основними обов'язками, ТВО - перекладається на нову роботу.