Різниця між visa і Visa Electron

Різниця між Visa і Visa Electron

Різноманітність пропозицій з оформлення банківських карт багатьох людей може поставити в глухий кут: зарплатні, студентські, пенсійні, накопичувальні, кредитні, передплачені ... При цьому одним з активно рекламованих видів карток є Visa Electron , Тому часто потенційні клієнти кредитних організацій задаються питанням: чим відрізняється Visa від Visa Electron?

Насправді таке питання не зовсім коректний, адже Visa Electron - це один з видів карт, що випускаються в лінійці Visa. Крім неї російські банки емітують Visa Classic, Visa Gold, Visa Platinum, Visa Signature, Visa Infinite і Visa Business. Всі карти, крім останньої, призначені для використання фізичними особами та розрізняються ступенями захисту, можливостями і, відповідно, вартістю обслуговування.

Visa Electron - це карта початкового рівня платіжної системи Visa, що випускається вже близько 30 років і користується стабільною популярністю в Росії. Часто її емітують в рамках зарплатних проектів, пропонують оформити пенсіонерам та учням старше 14 років. У багатьох країнах Visa Electron призначена в першу чергу для молоді та студентів, так як по ній складно зробити перевитрата коштів. При цьому карта може бути не тільки дебетової, в тому числі з можливістю дозволеного овердрафту, але і кредитної.

Відмінність Visa Electron від інших карт серії Visa полягає в наступному:

  1. Карти Visa Electron НЕ ембосується, тобто ім'я власника, термін використання і номер картки не видавлюються на ній, а просто друкуються.Такий спосіб виготовлення не дозволяє застосовувати в подальшому голосову авторизацію і імпринтери, що знижує ризик користування карткою і зменшує коло торгових точок, які її приймають.
  2. Плата за обслуговування картки мінімальна або відсутня, що робить Visa Electron популярної серед громадян з невеликим достатком.
  3. Складно піти в недозволений овердрафт, тобто зняти більше грошей, ніж є на картковому рахунку. Це можливо завдяки тому, що всі платежі здійснюються за допомогою онлайн-авторизації, при якій автоматично відбувається зв'язок з банком і уточнення достатності коштів на мапі. Але слід пам'ятати, що при оплаті за кордоном може бути не врахована комісія за конвертацію в місцеву валюту, тому якщо клієнт вичерпає кошти повністю, то він може піти в мінус на розмір цієї комісії.
  4. Карти Visa Electron не видаються в ряді країн, замість них використовується схожа за функціоналом Visa Debit.
  5. Карти цього рівня обслуговуються в торгових точках і пунктах видачі готівки, що мають спеціальний логотип Visa Electron. Це в цілому більше 12, 4 млн організацій, що працюють в сфері послуг і торгівлі, і понад 805 тисяч банкоматів по всьому світу.

Таким чином, різниця між Visa Electron і іншими картами Visa не настільки вже й велика. Знімати гроші в банкоматі або розплачуватися безготівковим шляхом в торгових точках можна практично без обмежень, в тому числі за кордоном, оскільки обидва логотипу зазвичай є сусідами на POS-терміналах. Її можуть не брати в Австралії, США, Канаді та Ірландії, адже карти цього рівня там не випускаються, але для зручності клієнтів компанія Visa Inc. реалізує в таких країнах програму Accept All Cards, відповідно до якої Visa Electron зобов'язані обслуговувати в будь-якому місці, де дійсні карти Visa.

Також карта бере участь в бонусної програмі Visa, що включає пропозиції знижок або спеціальних умов від російських і зарубіжних магазинів, ресторанів, туристичних агентств та інших організацій сфери торгівлі і послуг.

Єдиним істотним недоліком використання Visa Electron може стати обмеження можливості оплати покупок в інтернеті або повне виключення подібних платежів. Ця функція залежить від політики банку-емітента, тому одні власники таких карт не мають змоги здійснювати віртуальні платежі, інші можуть користуватися тільки інтернет-банкінгом, треті мають повну свободу дій. Тому питання про оплату в інтернеті краще задати банківського фахівця перед оформленням картки.

Visa Electron буде хорошим вибором для людини, що оформляє свою першу банківську карту і тільки початківця користуватися перевагами безготівкових розрахунків.