Різниця між visa і MasterCard

Різниця між Visa і MasterCard

Товарно-грошові відносини функціонують за рахунок використання електронних платіжних систем, і найбільш популярними їх представниками в Росії є Visa і MasterCard. Вони покликані замінити готівку розрахунки безготівковими і підвищити рівень безпеки власника грошових коштів. Чим відрізняються дані системи і який варіант краще вибрати для своїх потреб?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Visa - американська платіжна система, яка представлена ​​в 200 країнах світу і забезпечує здійснення безготівкових платежів між суб'єктами товарно-грошових відносин. Компанія заснована в 1970-му році і є піонером ринку платежів, здійснюваних за допомогою банківських карток. Найбільший рівень довіри у фірми в країнах Північної Америки, найменший - в країнах Азії.

MasterCard - міжнародна платіжна система, представлена ​​в 210 країнах світу і розташована в США. З її допомогою можна здійснювати безготівкові операції зі своїм банківським рахунком, оплачувати покупки в інтернеті, переказувати грошові кошти. Географічно компанія розділила напрямки своєї діяльності на 5 регіонів, забезпечуючи користувачам безпечну роботу практично в будь-якій точці світу.

Таким чином, Visa і MasterCard - глобальні платіжні системи, які надають банкам стандарт здійснення операцій, який можна прив'язати до валюти.

до змісту ↑

Порівняння

Охоплення ринку у Віза дещо ширше, ніж її конкурента, але в останні роки різниця стрімко скорочується. Крім того, дана компанія зробила істотний вплив на розвиток галузі, заклавши фундамент розвитку безготівкових платежів. Компанія МастерКард представлена ​​в 210 країнах світу, в той час як Віза - в 200 державах.

В іншому відмінності між платіжними системами носять суто технічний характер. Так, карта Visa використовується в Росії для створення рахунків в доларах і рублях, карта MasterCard - в євро або російських рублях. Проте, після відкриття до конкретної карті можна прив'язати рахунок в необхідній валюті. При здійсненні електронних угод для Visa вказується код CVV2, а для MasterCard - CVC2.

Конверсія коштів в валюті рахунку також буде відрізнятися в залежності від платіжної системи, що пов'язано з особливостями ринку. Вважається, що Віза надійніша, ніж МастерКард і дає більше гарантій за рахунком, однак на обивательському рівні різниця практично не помітна. Прив'язка у Віза йде до долара, у MasterCard - до євро, але ця обставина умовно, так як при необхідності рахунку можна прив'язати до будь-якій валюті.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Охоплення ринку. Visa належить близько 28% платіжних карт світу, в той час як MasterCard - лише 20%.
  2. Територіальне представництво. Visa використовується в 200 країнах світу, а MasterCard - в 210 державах.
  3. Вплив на розвиток ринку. Visa - піонер безготівкових платежів, який створив першу в світі мережу банкоматів, карти для передоплати та багато іншого. MasterCard в цій гонці можна вважати "наздоганяє" гравцем, який розвивався по стопах більш досвідченого конкурента.
  4. Платежі P2P (від людини людині). Visa дає можливість здійснювати P2P-платежі, на відміну від MasterCard.
  5. Код для електронних угод. При здійсненні покупок в глобальній мережі для Visa застосовується код CVV2, для MasterCard - CVC2.
  6. обслуговуються валюти в Росії. Картка Visa відкривається для доларових і рублевих рахунків, картка MasterCard - для рахунків в євро або рублях.
  7. Конверсія валюти. У разі якщо за карткою Visa або MasterCard відбувається інтернет-покупка у відмінній від основного рахунку валюті, курси конверсії будуть відрізнятися.