Різниця між чеснотою і добром

Різниця між чеснотою і добром

Добро і чеснота - основоположні поняття науки етики. Вони, безумовно, близькі, але означають різні по суті речі. Чому потрібно розмежовувати добро і чесноту, а в чому їх основні відмінності один від одного? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Чеснота - прагнення людини робити добрі вчинки, тісно пов'язане з його постійного духовного роботою над собою.

Ласкаво - найвище благо, абсолютна моральна цінність; то, що наближає до ідеалу.

до змісту ↑

Порівняння

Добро - одна з найдавніших моральних категорій. Це загальне поняття, що відноситься до найвищих моральних, етичних цінностей, в порівнянні з яким всі інші категорії є вторинними. Ласкаво здавна протистоїть злу (в тому числі і в казках). Воно спрямовує людей по шляху ідеального, прагнучи до подолання непорозумінь і роз'єднаності. Ласкаво кличе до світлого, чистому, божественному. До нього звертаються, щоб досягти досконалості і гармонії. Добро - це вищий моральний закон, слідуючи постулатам якого, людина виконує своє головне призначення на Землі.

Чеснота - це позитивні якості людини з точки зору моральності і моралі. Людина цей прагне робити добро, здійснювати благо, причому не один раз, а регулярно, постійно. Роблення добра немов стає для нього звичкою, корисним навичкою.Доброчесність - це суб'єктивна категорія, яка підтверджує наявність у особи необхідних якостей, що співвідносяться з поняттям добра. Людина, яка знає про добро, але не робить добрих вчинків, не може вважатися доброчесним, з чого можна зробити висновок, що доброчесність - якість активне. Лише усвідомлено і постійно, навмисно, щиро й безкорисливо діючи згідно вищому моральному закону, можна творити добро. Спонтанно і одномоментно робити добрі вчинки здатні багато людей, а ось добродійні все своє життя направляють до роблення добра . Варто відзначити, що сам зміст поняття чесноти від століття до століття змінювалося має велике значення. Чесноти (наприклад, справедливість, мудрість, правдивість, ввічливість) відображали різні боки добра.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Добро - об'єктивна категорія, чеснота - суб'єктивна.
  2. Чесноти традиційно протиставляють порочність , добра - зло .
  3. Чесноти допомагають людині робити світ кращим, орієнтуючись на абсолютне добро. Цнотлива особистість постійно прагне до добра, всіма своїми вчинками служачи на його благо. Доброчесність слід вищому моральному закону, тобто добру.