Різниця між велюром і замшею

Різниця між велюром і замшею

Тканини застосовуються повсюдно - не тільки для пошиття одягу, але і в промисловості, медицині, навіть космічних технологіях. І тут виникає наступне питання: а які саме тканини потрібно використовувати в тих чи інших випадках? У чому відмінності, переваги, порівняльні недоліки. Сьогодні ми пропонуємо порівняльний аналіз велюру та замші.

Зміст статті

 • Визначення
 • Ознаки
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Велюр - назва походить від французького velours - оксамит. Є і латинське слово villosus - волохатий, волосатий. Сам матеріал відноситься до натуральних, виходить з опойніка, полукожніка, свинячих або козлиних шкур. За структурою відрізняється тим, що має густий, низький і однотонний ворс на зворотному боці, при цьому лицьова сторона має гладкістю. Часто такий матеріал помилково називають замшею, але тут є очевидна відмінність в тому, що справжня замша виходить зі шкіри лося або оленя за допомогою жирового дублення і має бархатистість по обидва боки. З точки зору міцності велюру похвалитися особливо нічим, наприклад, взуття з цього матеріалу швидко забруднюється, намокає і втрачає форму. Але для запобігання цьому велюр обробляють спеціальними речовинами. Найчастіше використовують даний матеріал для виготовлення ряду моделей взуття, головних уборів, а також галантерейних товарів.

Натуральний велюр

Замша - походить від французскоо suede. Являє собою шкіру жирового дублення. Відрізняється не тільки м'якістю, але і тонкістю, бархатистістю з обох сторін. Стійка до впливу зовнішнього середовища, властивостей не змінює навіть після миття в мильній воді. У виробництві замші сировину просочується активними жирами риб і морських ссавців, кістковим жиром, лляною олією та іншими речовинами. Найчастіше замша використовується у виробництві взуття, одягу, галантереї. Відрізняється більш високою, ніж велюр, ціною в силу складності виробництва і останнім часом справжню замшу все важче знайти.

Натуральна замша до змісту ↑

Ознаки

Якщо ворс низький, густий і блискучий, це говорить на користь замші, але іноді і велюру, тому по одному такому ознакою відрізнити одне від іншого досить складно.

Замша - дихаючий матеріал, тому в ньому мають бути присутні пори і подряпини, тоді як на велюрі цього не помітно.

Проведіть по натуральної замші пальцем - повинен залишитися слід іншого відтінку. Якщо ж вам пропонується однотонний матеріал, це навряд чи цей апарат, оскільки замша рідко відрізняється одним відтінком по всій площі.

Якщо подивитися на те місце, за яке ви тільки що тримали річ, то на ній можуть залишитися сліди. Це ознака велюру, тоді як відбитки на замші не залишаються.

Зріз вироби варто оглянути дуже уважно. Зазвичай натуральну замшу НЕ подгибают, а велюр так.

Після прання замшева річ не втратить товарного вигляду, а велюр цілком може.

І ще одна ознака замші: ледь помітний запах шкіри.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Велюр оксамитовий тільки з одного боку, а замша з обох.
 2. Велюр не так стійкий до вогкості, як замша.
 3. Велюр помітно дешевше, а замша внаслідок дорогого виробництва дорожче.
 4. На велюрі не помітні пори, а замша цим відрізняється.
 5. Велюр володіє однотонністю, а для замші це не властиво.
 6. Велюр не пахне шкірою, тоді як замша має подібний аромат.
 7. На велюрі залишаються відбитки пальців, а на замші немає.
 8. Велюр на зрізі можуть підгинати, а натуральну замшу немає.
 9. велюр протипоказано миття в мильному розчині, а замша цього не боїться.