Різниця між вуаллю і органзой

Різниця між вуаллю і органзой

Продумуючи інтер'єр свого житла, особливу увагу слід приділити віконних отворів. Адже саме через них в приміщення потрапляє світло, на них ми незмінно кидаємо погляд, входячи в кімнату. Штори і фіранки - неодмінні складові гарного, стильного, затишного будинку. У комплекті з портьєрами, а також для вишуканої драпіровки вікон сьогодні дуже часто застосовуються такі різновиди тюлю, як вуаль і органза. А ось чим вони відрізняються, знають далеко не всі.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вуаль - м'яка і ніжна напівпрозора тканина.

Органза - досить щільна, жорстка і пружна тканина, якою в той же час властиві тонкість, прозорість.

до змісту ↑

Порівняння

Вуаль, напевно, одна з найлегших і невагомих тканин. Вона дуже м'яка і тонка, за рахунок чого відмінно драпірується. Тому вуаль просто незамінна для створення красиво спадаючих складок. Органза - матеріал жорсткіший, тому для драпірування складками вона використовується набагато рідше. Вуаль надає вікну вид "летить", "струмує", органза хороша для формування "застиглого силуету". Тому вона часто застосовується у флористиці, при створенні і оформленні букетів квітів, а ще незамінна при пошитті весільних суконь з широкими спідницями. Жорсткість дозволяє робити органзу жатой.

Вуаль менш прозора, ніж органза.Тому, якщо кімната дуже сонячна, краще вибирати вуаль, причому темного кольору. А ось якщо в приміщенні більшу частину доби темно і похмуро, варто віддати перевагу органзе.

Технологія виробництва органзи складніша: для цього найтонші, дуже щільні і гладкі нитки піддаються скручування, завдяки чому тканина набуває характерний блиск, красиво переливається. В даний час випускається і матова органза. Через особливості виробництва органза - матеріал дорожчий, ніж вуаль. І якщо синтетичну органзу відшукати досить легко, то натуральна в продажу зустрічається вкрай рідко, і вартість її неймовірно висока. Спочатку органза виготовлялася тільки зі справжнього шовку, і зараз така тканина - велика рідкість. Набагато легше купити органзу з віскози і тим більше поліестеру.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вуаль - тонка і ніжна, дуже м'яка тканина. Органза щільніше і жорсткіше.
  2. Органза міцніше, ніж вуаль.
  3. Органза дорожче вуалі.
  4. Технологія виробництва органзи складніша.
  5. Органза володіє більшою прозорістю, ніж вуаль.
  6. Як правило, органза відрізняється від вуалі характерним сріблястим блиском.