Різниця між телятиною і яловичиною

Різниця між телятиною і яловичиною

Серед сортів м'яса, традиційно використовуваних в слов'янської кухні для приготування основних страв і бульйонів, першість належить яловичині. Її вживання становить близько 60% всіх м'ясних продуктів, які входять в раціон середньостатистичного жителя східній частині Європи. Телятину прийнято відносити до продуктів, з яких готують делікатеси і дієтичні страви. Щоб мати можливість подавати до столу не просто їжу, а справжні кулінарні шедеври, варто розібратися, що саме пропонують нам в якості яловичини і телятини виробники м'ясних напівфабрикатів.

Яловичина - м'ясо, яке отримують від великої рогатої худоби, яка досягла однорічного віку. Його продають у вигляді філе, кісткової частини, грудинки, стейків - в залежності від способу обробки бичачої або коров'ячої туші.

Яловичина - цінний білковий продукт, що містить, до того ж, необхідні для нормального функціонування організму вітаміни групи В, цинк і залізо. Якість м'яса залежить від віку тварини, способу його годування, часу зберігання.

Високими смаковими якостями володіє свіжа яловичина, яка надходить на переробку не пізніше ніж через 12 годин після забою і розбирання туші. Таке м'ясо має насичений червоним кольором, специфічним молочним запахом, однорідною структурою. На розрізі м'язової тканини добре проглядається поперечний переріз м'язів.

Яловичина

Молода яловичина відрізняється м'якістю, легко піддається термічній обробці; часу на її приготування йде небагато, а страви виходять ніжними і соковитими.

Зріла яловичина жорсткіше, більше підходить для страв з рубленого або меленого м'яса, використовується для насичених м'ясних бульйонів.

Відрізнити молоду яловичину від зрілої можна за кольором: чим старше тварина, від якого отримано м'ясний продукт, тим воно темніше; жировий прошарок старої яловичини має жовтий або жовто-коричневий відтінок.

Телятина , на відміну від яловичини - це м'ясо молодих тварин віком від одного місяця до одного року. Чим молодше теля, тим ніжніше телятина. Вартість цього виду м'яса завжди вище, ніж вартість яловичини або свинини, зате і страви, приготовані з нього, відрізняються неперевершеними смаковими якостями. Телятина - незамінний продукт для дитячого і дієтичного харчування: вона легко засвоюється і містить максимальний для м'ясних напівфабрикатів відсоток білків і вітамінів.

Телятина набагато світліше яловичини: в свіжому вигляді вона ніжно-рожевого кольору, на зрізі - з перламутровим відливом. Відсоток жирності в ній вище, ніж в яловичині, однак містяться в телятині жири легко розщеплюються і засвоюються організмом.

Телятина

З телятини готують делікатесні страви; її додають в сирокопчені ковбаси, сосиски і сардельки високих сортів, що значно підвищує їх смакові якості.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Яловичина - м'ясо, отримане від зрілих тварин. Телятину отримують від молодняка великої рогатої худоби.
  2. Яловичина відрізняється невисокою жирністю. Телятина ніжніше і жирніше яловичини.
  3. Яловичина має виражений червонуватий колір.Телятина має рожевий відтінок.
  4. Яловичину використовують для приготування практично будь-яких м'ясних страв. Телятина вважається делікатесним продуктом.