Різниця між uTorrent і BitTorrent

Різниця між uTorrent і BitTorrent

Чим більше законотворчість різних країн стосується теми обміну контентом між користувачами (горезвісне інтернет-піратство), тим популярнішими стають пирингові мережі і безпосередньо торрент- трекери. Всі вони працюють з передачею даних по протоколу BitTorrent і програмами-клієнтами, одна з яких носить однойменну назву - BitTorrent-клієнт. На сьогоднішній день це одна з найпопулярніших програм такого роду, хоча їх досить багато. У Росії BitTorrent поступається тільки клієнтові uTorrent, і часто користувачі не можуть обґрунтувати свій вибір між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

uTorrent - програма-клієнт пірінгових мереж, що працює з протоколом BitTorrent, створена в 2005 році Людвігом Стрідеусом. На сьогоднішній день є найпопулярнішим торрент-клієнтом.

BitTorrent (або Mainlain) - програма-клієнт пірінгових мереж, створена розробником протоколу BitTorrent Бремом Коеном.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між utorrent і bittorrent на сьогоднішній день практично вся лежить в площині історичної. BitTorrent був створений розробником однойменного протоколу і спочатку був написаний на мові Python, uTorrent - шведським програмістом і на С ++. Для Windows BitTorrent писався на тому ж С ++. Сьогодні BitTorrent грунтується на коді uTorrent - розробники купили конкуруючий клієнт, так що схожість між двома програмами стало максимальним. Линуксоидов доводиться задовольнятися старими версіями BitTorrent, тому як підтримка розробки під Linux більше не здійснюється.Клієнт uTorrent призначений для тих же самих Windows і Mac OS, плюс до них Linux і мобільні iOS і Android.

Спочатку BitTorrent створювався на відкритому вихідному коді, тоді як uTorrent завжди представляв закрите ПЗ. З переходом на код останнього BitTorrent з версії 6. 0 втратив ярлик OpenSourse. uTorrent в останніх версіях допускає вбудовуються рекламні блоки, відключаються з меню програми, BitTorrent залишається вільним від реклами повністю. В останніх версіях uTorrent тестується віддалене web-управління, BitTorrent такого не передбачає.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. BitTorrent був створений розробником протоколу, uTorrent - стороннім програмістом.
  2. BitTorrent більше не розробляється для Linux.
  3. Клієнт uTorrent створюється і для мобільних ОС Android і iOS.
  4. Версії BitTorrent до 6. 0 являють собою відкрите ПЗ, uTorrent - тільки закрите ПЗ.
  5. В BitTorrent немає рекламних модулів.