Різниця між двокамерним і однокамерним склопакетом

Різниця між двокамерним і однокамерним склопакетом

Пластикові вікна давно і міцно увійшли в наш побут. Пропозиція від виробників найширше і на будь-який гаманець. У зв'язку з цим багато хто замислюється - чому одне вікно відрізняється від іншого? Якість виробу залежить від двох речей: від профілю (впливає на жорсткість рами) і від склопакетів, які розрізняються за кількістю камер і по товщині скла. Найчастіше використовуються скла товщиною 4 міліметри. Але питання в іншому - чим відрізняється двокамерний склопакет від однокамерного, і який з них віддати перевагу при виборі вікна?

Зміст статті

  • З історії склопакетів
  • Порівняння
  • Таблиця

З історії склопакетів

Перші пластикові вікна зі склопакетами з'явилися в 60-і роки минулого століття в Західній Європі і США. Переваги нових виробів перед старими були очевидні. Герметично запаяні склопакети не запітніли при різниці температури і вологості в будинку і на вулиці, до того ж мали гарні звукоізоляційні властивості (внаслідок герметичності). Спочатку склопакети виготовляли однокамерними, потім якийсь невідомий інженер здогадався, що додаткова камера істотно поліпшить їх тепло- і звукоізоляційні характеристики. Отже, в чому відмінність двокамерного склопакета від однокамерного?

В нашій країні пластикові вікна зі склопакетами стали масово з'являтися в 90-і роки. Спочатку вони коштували дорого, тому вважалися ознакою заможності власника квартири, де биліустановлени. Однак з часом, коли в Росії налагодили виробництво комплектуючих, а рівень доходу населення почав зростати, вони перетворилися на буденність і навіть змінили назву. Раніше їх позиціонували як "євровікна" (це такий маркетинговий хід - якщо "євро", значить якісне), потім стали називати, як і годиться, - "пластикові вікна".

до змісту ↑

Порівняння

Конструкційне відміну, як зрозуміло з назви, полягає в кількості камер. Камера - це простір між двома сусідніми листами скла. Тобто однокамерний склопакет має два наклеєних на спеціальний профіль листа, а двокамерний - три. Дві герметичні камери зберігають тепло значно краще, ніж одна, та й звук з вулиці проходить через подвійну перешкоду ослабленим набагато сильніше. У цьому величезна перевага "двухкамерніка", але у нього є і один істотний недолік - він відчутно дорожче, ніж його однокамерний побратим.

З огляду на, що клімат в нашій країні навіть зараз, під час глобального потепління, відрізняється від європейського в сторону більшого періоду негативних температур, логічніше було б вибирати двокамерні склопакети. Однак у багатьох будинках повнісінько пакетів однокамерних. Чому склалося таке положення? Справа в тому, що будівельні компанії в гонитві за зниженням собівартості знову споруджуваного житла економлять на всьому, в тому числі і на склопакетах. Всі "бюджетне житло" має пластикові вікна саме з однокамерними склопакетами, які новосели найчастіше в міру своїх фінансових можливостей замінюють на двокамерні.Погодьтеся, краще один раз витратитися на якісне вікно, ніж потім терпіти незручності через те, що в квартирі холодно або з вулиці проникають сторонні звуки.

до змісту ↑

Таблиця

У чому різниця між двокамерними однокамерним склопакетом, зазначено в розташованій нижче таблиці. Залишається тільки оголосити нескладний прийом, за допомогою якого можна визначити кількість камер в склопакеті на око. Підносимо до скла запалений сірник: якщо відбивається три вогника, значить, стекол три, а склопакет, відповідно, двокамерний. Якщо два вогника - то стекол також два, а підвал.

Однокамерний склопакет Двокамерний склопакет
Кількість стекол Два Три
Теплоізоляційні та звукоізоляційні якості Середні, але вище, ніж у старих дерев'яних вікон Високі
вартість квадратного метра склопакета (середня, так як існує велика градація через типу скла і ширини профілю) 1250-1400 рублів 1600-1800 рублів