Різниця між індичкою і індичкою

Різниця між індичкою і індичкою

З цим птахом європейці познайомилися після відкриття Америки Колумбом. Тобто вона стала учасником так званого Колумбова обміну. Подібним терміном називають переміщення зі Старого світу в Новий (і в протилежному напрямку) спочатку властивих тільки даними регіонах тварин, рослин і інфекційних захворювань. Втім, це зрозуміло з самої назви птиці, адже Америку спочатку вважали не самостійною частиною світу, а Індією, звідси і назва жителів - індіанці. А на Русі індичка спочатку так і називалася - "індіанська курка". Але давайте розберемося, чим відрізняється індичка від індички, або, може, це рівнозначні поняття?

Зміст статті

  • Індичка в Америці
  • Індичка в Старому Світі

Індичка в Америці

Ареал проживання індички - більше половини території сучасних США (без Аляски) і деякі регіони Мексики . Цей великий представник сімейства Фазанові (до 8 кілограм вагою, а в домашніх умовах - до 16) був об'єктом полювання корінних мешканців Америки, а деякі найбільш розвинені племена розводили індичку в якості домашньої птиці. Дикі підвиди мешкають в лісах і є всеїдними. У раціон індички входять комахи, а також плоди і насіння різних рослин: горіхи, жолуді і ряд видів злаків.

Дика індичка

Про популярність індички в гастрономічному сенсі свідчить той факт, що блюдо з неї є традиційним при святкуванні одного з найпопулярніших урочистостей Північної Америки - Дня подяки.Свято це зазначається в пам'ять про порятунок індіанцями перших англійських поселенців, які прибули на новий континент на кораблі "Травнева квітка" (May flower) і зазнавали спочатку великі труднощі. Після першої зимівлі, що забрала життя багатьох поселенців, місцеві індіанці прийшли до решти в живих на допомогу і навчили їх основам землеробства і тваринництва в нових умовах, а також доставили велику кількість їжі, яка врятувала англійців від смерті. Після першого хорошого врожаю губернатор колоністів запросив індіанців розділити з ними трапезу, що і стало першим святкуванням Дня Подяки. Згідно з традицією, одним з основних страв бенкету була саме печена індичка.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Індичка в Старому Світі

Індичка як цінний об'єкт птахівництва була завезена в Європу в 16 столітті і зайняла гідне місце в сільському господарстві багатьох країн континенту. Час появи цих птахів в Росії точно невідомо. Швидше за все, це був 17 століття, і, ймовірно, особливою популярністю індички спочатку не користувалися. Але в книзі "Пташиний двір" 1774 року ці фірми вже згадуються. По всій видимості, саме тоді в Росії і прижилася назва "індіанська курка".

Але з часом, як це нерідко буває, назва "індичка" злегка трансформувалося в народній свідомості, і з'явилося нове найменування цієї домашньої птиці - індичка. Тобто індичка і індичка - поняття рівнозначні. У тлумачних словниках відзначається, що індичка - "то ж, що індичка". Деякі джерела стверджують, що "індичка" - це розмовний, народний варіант від "індичка". Індичатина не настільки ніжна, як м'ясо курки, але її поживна цінність дуже висока.З огляду на, що з одного індички (або індика) вихід м'яса в кілька разів більше, ніж від представників курячого сімейства, стає ясно, що ця домашня птиця є популярним об'єктом птахівництва.