Різниця між риссю і галопом

Різниця між риссю і галопом

Якщо ви зацікавилися цією темою, значить, або любите коней, або їх вивчаєте. У будь-якому випадку, буде корисно дізнатися, що існує чотири алюру (тобто способу переміщення коня): крок, рись, кентер (легкий галоп), і швидкий галоп. Неправильна рись і неправильний крок називають інохіддю. Для першого алюру - кроку - характерна швидкість в 6 км / год, для другого - 15 км / год, для третього - 16-20 км / год. Галопом вважається все, що вище цієї швидкості. При цьому швидкість, що розвивається конем, може перевищувати 60 км / год! Такий галоп називається кар'єром.

Напевно ви бачили, як кінь мчить галопом, як пересувається риссю (по суті рись - це прискорений крок з переходом на біг). Але існують і технічні відмінності. Що таке крок? Крок - це коли кінь піднімає одну ногу слідом за одною і опускає їх на землю в тому ж самому порядку. Що стосується рисі, то права передня нога торкається землі одночасно з задньої лівою ногою, а потім навпаки. При галопі задні ноги рухаються вперед одночасно, при цьому тварина продовжує стрибок, виносячи вперед передні ноги. При цьому існує мить, коли всі чотири кінських копит парять в повітрі, перебуваючи у відриві від землі! Саме тому виникає нерівномірний розподіл навантаження на ноги тварини, адже воно не приземляється на всі 4 кінцівки одночасно.У випадку з риссю такого не виникає. Кінь може йти риссю досить довго, а ось галопом - немає.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Рись є більш повільним перебігом, ніж галоп (хоча деякі спеціально натреновані рисаки бігають риссю швидше, ніж інші коні галопом)
  2. Галопіруя, кінь в певний момент відриває від землі все кінцівки
  3. При пересуванні риссю навантаження на кінські ноги розподіляється рівномірно, чого не скажеш про галопі - це дозволяє коні довше бігти