Різниця між деревовидним і трав'янистих півонією

Різниця між деревовидним і трав'янистих півонією

В біології виділяють 2 основні різновиди півонії - деревовидний і трав'янистий. У чому полягають особливості кожного з них?

Зміст статті

 • Що таке деревовидний піон?
 • Що таке трав'янистий півонія?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке деревовидний піон?

Розглянутий вид півонії відноситься до чагарників. Фактично він росте круглий рік, розквітаючи і увядая, відповідно, в теплі і холодні сезони. Деревоподібна півонія здатний переносити зиму, подібно трояндам. Восени у нього опадає листя. Протягом року у цієї квітки з'являються тверднуть пагони.

В північних регіонах на період зими рекомендується деревовидний піон додатково утеплювати. Наприклад, за допомогою ялинових гілок.

каскадний півонія утворює кущі, які в принципі здатні виростати до висоти близько 1, 5-2 метрів. Діаметр квіток даної рослини становить близько 25-30 см. Залежно від конкретного сорту півонії вони можуть відрізнятися за махровості і забарвленням.

Цвітуть деревовидні півонії приблизно 2-3 тижні в залежності від погодних умов. У середній смузі Росії цвітіння даних рослин йде, як правило, в першій половині червня. Примітно, що в цей час цвіте, в принципі, не так багато інших рослин.

Відзначимо, що деревовидний піон досить повільно зростає. Перша квітка на даному рослині зазвичай з'являється тільки після того, як кущ досягне висоти не менше 60 см.Ця квітка на півонії зрізати з метою стимулювання розподілу рослиною поживних речовин на користь листя (як наказує поширений підхід при вирощуванні) необов'язково.

до змісту ↑

Що таке трав'янистий півонія?

Розглянутий вид півонії, в свою чергу, чагарником не є. Однак він, як і деревовидний, теж здатний до зимівлі. Висота даних квітів також досить значна - вона може досягати 1 метра. Трав'янисті півонії мають міцне коріння. У квітки буває кілька стебел.

Листя трав'янистої півонії можуть володіти різними відтінками зеленого кольору, іноді - фіолетового. Протягом літа вони активно нарощуються.

Квітки у трав'янистої півонії ростуть поодинці. Характеризуються яскраво вираженим ароматом. Діаметр квітки трав'янистої півонії може досягати 20 см.

Як вважають багато садівників, що розглядаються рослини дуже прості у вирощуванні, характеризуються невибагливістю. Але рекомендується з метою поліпшення росту трав'янистих півоній:

 1. обрізати перші квітки (щоб стимулювати розвиток листя - за методом, який ми розглянули вище);
 2. обрізати гілки, які постраждали від заморозків в холодну пору року;
 3. підгортати квіткові посадки перед зимою;
 4. вкривати квіткові посадки в холодні сезони - в перші 2 роки вирощування півоній.
до змісту ↑

Порівняння

Є, відповідно, не одна відмінність деревовидного півонії від трав'янистої. Найбільш значна різниця між ними полягає в таких аспектах, як:

 • твердість стебла;
 • висота;
 • діаметр квітки;
 • особливості догляду.

Варто відзначити, що існують також гібридні півонії - поєднують в собі ознаки деревовидного і трав'янистої.

Загальна кількість сортів трав'янистих півоній - більш 4664 (відповідно до міжнародних біологічними реєстрами). Деревовидних сортів квітки - більше 500.

Визначивши, в чому різниця між деревовидним і трав'янистих півонією, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

каскадний півонія Трав'янистий півонія
Що спільного між ними?
Є гібридні півонії, що поєднують в собі властивості деревовидних і трав'янистих квіток
Обидва види півонії можуть переносити зиму
У чому різниця між ними?
Відноситься до чагарників через наявність твердого, деревоподібних стебла Має відносно м'який, трав'янистий стебло і не відноситься до чагарників
Має висоту до 1, 5-2 м Має висоту, як правило, в межах 1 м
Не вимагає обрізання перших квіток з метою стимулювання зростання листя Зазвичай вимагає обрізання перших квіток з метою стимулювання зростання листя
Має квітка діаметром близько 25-30 см Має квітка діаметром близько 20 см Представлений більш ніж 4664 сортами
Представлений більш ніж 500 сортами