Різниця між трамваєм і тролейбусом

Різниця між трамваєм і тролейбусом

І трамвай, і тролейбус - види пасажирського транспорту, що приводяться в рух за допомогою електрики. Однак вони володіють різними можливостями і технічними характеристиками.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Трамвай - громадський вид транспорту, що функціонує за допомогою рейок і електротяги.

Трамвай

Тролейбус - транспортний засіб з електричним приводом, що сполучає в собі можливості автобуса і трамвая.

Тролейбус до змісту ↑

Порівняння

Отже, трамвай має багато спільного з поїздом. Це стосується і зовнішнього вигляду в цілому, і металевих коліс, і способу пересування - по рейках. Тролейбус же близький до автобусу: та ж форма кузова, ті ж гумові шини, то ж використовується для переміщення дорожнє полотно.

Відмінність трамвая від тролейбуса проявляється також в самому русі. Те, що шлях трамвая пролягає по рейках, позбавляє такий транспорт можливості маневрувати, а криві, за якими він проходить, мають більший радіус. З іншого боку, керувати трамваєм порівняно нескладно.

Для тролейбуса цілком реально об'їжджати зустрічаються на шляху перешкоди, наприклад стоять попереду машини. Радіус ліній пересування тролейбуса може бути менше, ніж у трамвайного вагона. Додатково до всього гума на колесах цього транспортного засобу забезпечує краще зчеплення з дорожньою поверхнею, що дозволяє більш успішно долати трасу з ухилом вгору.

Розташовані на даху обох видів транспорту струмоприймачі також відрізняються своєю формою: у трамвая вони ромбовидні, у тролейбуса - прямі. Тролейбус використовує для руху два дроти з різними полюсами. У трамвая роль другого проводу грають рейки. Заземлення, яке забезпечується при цьому, робить трамвай більш електробезпечним засобом пересування.

Розглянемо, в чому різниця між трамваєм і тролейбусом, якщо порівняти їх місткість. Трамвай в даному плані має кращі можливості, особливо якщо врахувати, що при необхідності кількість його вагонів можна збільшувати. Годинна завантаження лінії "класичного" трамвая в два рази більше, ніж той же показник у тролейбуса.

до змісту ↑

Таблиця

Трамвай Тролейбус
Схожий на поїзд Схожий на автобус
Металеві колеса Гумові шини
Пересувається по рейках Пересувається по дорожньому полотну
Не може маневрувати Чи здатний об'їжджати перешкоди
Більший радіус шляхів може пересуватися по лініях меншого радіуса
Струмоприймачі ромбовидні Струмоприймачі прямі
Роль другого проводу грають рейки Для руху використовує два дроти місткість більше
Менша місткість