Різниця між поїздом і електричкою

Різниця між поїздом і електричкою

Люди часто користуються послугами залізниці. Хтось пересувається всередині області, т. Е. На близькі відстані, а хтось подорожує на далекі відстані - з одного міста в інший або навіть за кордон. У ряді випадків не завжди ясно, що може електричка, а на що розрахований поїзд і квиток на який транспорт краще придбати. На вигляд все вони пересуваються по рейках і навіть за зовнішнім виглядом дуже схожі. Проте, внутрішній зміст і призначення у них різне.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поїзд - спочатку назва походить від слова "поїздка" і позначало ряд возів, які слідували один за одним. В сучасності це склад з декількох вагонів. У нього є один або кілька локомотивів, які здатні тягнути весь ланцюжок на далекі відстані і з пристойною швидкістю. У кожного такого поїзда є "голова" і "хвіст", які відрізняються звуковими або видимими сигналами. Також у них є номери. Однак бувають і просто локомотиви без вагонів, вони теж вважаються поїздами. Для руху використовується електрика або дизпаливо.

Електричка - ще її називають електропоїздом.Якщо розглянути зовні, то це той же склад з декількох вагонів, які з'єднані між собою. Однак тут дещо інше призначення і можливості. Електрички використовуються не тільки в високошвидкісному повідомленні на залізницях, а й в метрополітені або монорельсовому транспорті. На відміну від поїзда, для тяги використовуються моторні вагони, а не локомотиви. Електрички можуть швидко розганятися на коротких перегонах, використовуючи енергію від зовнішньої контактної мережі за рахунок струмоприймачів.

до змісту ↑

Порівняння

Технічна сторона питання

Як вже було раніше сказано, у поїзда є локомотив, а електричка має просто головний вагон, який є моторним. Для руху електричка використовує тільки електрику і без нього є купу заліза, нездатну котитися вперед. Поїзд більш незалежний в цьому плані, він може харчуватися як від електрики, так і використовувати дизпаливо для автономних поїздок.

Електричка

Електрички часто використовуються в приміському сполученні в межах однієї області, рідше двох, а поїзди здатні перетинати всю країну і навіть виїжджати за її межі.

В поїзді можна займати тільки вагони, а локомотив - немає. Пасажири електричок можуть розміщуватися скрізь, включаючи моторний "головний" вагон.

Якщо слідувати по одному і тому ж маршруту на електричці і поїзді, то на електричці добиратися довше, т. К. Вона зупиняється на кожній станції. А ось поїзд може сміливо ігнорувати невеликі зупинки, оскільки у нього власний маршрут, який бере до уваги лише більш-менш великі населені пункти.

На внутрішній складова

Потяги в цьому плані більш цікаві.Вони можуть складатися з сидячих вагонів, плацкартних, купейних (різного класу), вагонів-ресторанів. В електричці все набагато скромніше - довгі сидіння на трьох осіб по обидва боки вагона.

Поїзд

Потяги обладнані титанами, з яких кожна людина може взяти окріп на чай або суп швидкого приготування. Це розумна міра, оскільки часто доводиться їхати цілодобово. Електрички подібного зручності позбавлені. Крім того, в поїзді по два туалети на вагон, а в електричці всього один на весь склад. Іншими словами, електрички менш комфортні, ніж поїзда. Втім, варто зауважити, що зараз стали з'являтися нові швидкісні електропоїзди з підвищеним рівнем комфорту: м'які сидіння, ТВ, бар, титан, біотуалети в кожному вагоні.

В електричках з обслуговуючого персоналу тільки контролери і іноді ходять продавці (продають напої, чіпси, насіння, газету). А в поїздах до ваших послуг провідники, здатні не тільки чай / кава забезпечити, підказати зупинку, викликати лікаря, а й підняти вчасно, щоб ви не проспали свою зупинку. Крім того, в поїздах завжди є черговий слюсар.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поїзд їде за рахунок локомотива і йому не потрібна прив'язка до електрики, а електричка використовує моторний вагон і без електрики просто не поїде.
  2. Поїзд може спокійно подорожувати з міста в місто і навіть в інші країни, а електричка найчастіше використовується в приміському сполученні, в метро і на монорейках.
  3. Поїзд має кілька різновидів вагонів, а електричка в цьому плані набагато скромніше.
  4. Потяги зупиняються тільки за власним розкладом в великих населених пунктах, а електричка на кожній станції.
  5. У поїзді є титан з окропом, а в електричці в цьому немає необхідності, оскільки подорожі зазвичай не так далекі.
  6. В кожному вагоні поїзда по два туалети, а в електричці тільки в одному вагоні на весь склад.
  7. У поїзді є провідник - незамінний супутник і помічник у всіх тяготи поїздки, а в електричці тільки контролери і зрідка ходять продавці напоїв і газет.