Різниця між туристичними та кемпінговими наметами

Різниця між туристичними та кемпінговими наметами

При бажанні відправитися в похід з ночівлею або в разі необхідності провести тривалий час в польових умовах слід задуматися про придбання відповідної намети. Однак різновидів цього своєрідного "житла" існує кілька. Зупинимося на двох з них і з'ясуємо, чим відрізняються туристичні намети від кемпінгових.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Порівняльна таблиця

Загальні відомості

намети називають конструкцію, яка в розгорнутому вигляді являє собою водонепроникний тент, натягнутий на каркас або підтримуваний стійками (відтягненнями). Такий виріб служить переважно для розміщення людей, які проводять час на відкритому повітрі. Воно захищає від вітру, холоду і опадів, що випадають.

Користуються наметами і туристи, і представники деяких професій: археологи, геодезисти, військові. У нашому випадку мова піде саме про спорядження, призначеному для тих, хто любить відпочивати на природі. Туристичний намет - одна з його різновидів. Іноді її також називають похідної. Так виглядає виріб:

А ось намет кемпінгові:

до змісту ↑

Порівняння

В кожному випадку вироби призначені для використання в певних умовах. Туристичний намет - це річ, незамінна в піших походах без нічого.Вона також в пошані у рибалок і тих, хто любить здійснювати тривалі велопрогулянки. Простота конструкції і невелика величина становлять відміну туристичних наметів від кемпінгових.

Відповідно, спорядження цього типу є не надто важким, і його можна переносити навіть в рюкзаку. Зводиться такий "будиночок" недовго, складається теж без особливих зусиль. Це дуже зручно в разі щоденного пересування по маршруту із зупинками для короткочасного відпочинку і сну.

Однак якщо планується проведення часу в компанії друзів або виїзд на природу всією сім'єю і при цьому передбачаються багатоденні зупинки на шляху, то найбільш придатною виявиться кемпінгові модель. Такі намети вміщають багато людей (на відміну від туристичних, які бувають і одномісними). Усередині вони просторі і, як правило, розбиті на відсіки. Одним з відділів традиційно є тамбур, в якому можна складувати майно або облаштувати похідну кухню.

Дуже зручно, що висота багатьох кемпінгових наметів розрахована на повний зріст людини. Навіси, москітні сітки та інші доповнення також забезпечують максимальну комфортабельність подібних моделей. Можна сказати, що кемпінгові намети створені скоріше для розкішного відпочинку, ніж для тривалих подорожей з короткими перевалами. Правда, встановлювати їх кілька складніша, ніж туристичні аналоги.

Логічно, що таке "крута" спорядження чимало важить і тому є непосильною ношею для пішого туриста. А ось коли передбачається пересування, наприклад, на машині або човні, транспортування кемпінгового намету не завдасть особливого клопоту. Але необхідно врахувати, що якщо на вулиці холодно, то в настільки об'ємному спорудженні може бути досить прохолодно - повітря в ньому остигає швидко, а прогрівається довго.

У чому різниця між туристичними та кемпінговиміпалаткаміотносітельно вартості? Неважко здогадатися, що останні є більш дорогими. І якщо в одному випадку такі витрати будуть не цілком виправдані, то в іншому можна і розщедритися, щоб відпочити з комфортом і задоволенням.

до змісту ↑

Порівняльна таблиця

Туристична (похідна) палатка Кемпінговий намет
Зручна для пішого туризму, риболовлі з ночівлею, велопрогулянок Призначена більше для відпочинку на одному місці
проста конструкція Ускладнена конструкція
Вміщує не багато людей Завжди багатомісна
Невеликий розмір Об'ємне спорядження
Мало важить Важка
Зводиться швидко Встановити важче Часто невисока
Досить висока в ній довше утримується тепло
Повітря в ній швидко остигає Дешевше
Дорожче >