Різниця між топсайдери і мокасинами

Різниця між топсайдери і мокасинами

Два види сучасної функціональної взуття для чоловіків і жінок - топсайдери і мокасини - зовні дуже схожі. Тому виникає деяка плутанина в термінах. Насправді побачити, чим відрізняються топсайдери від мокасин, досить просто.

Зміст статті

  • Визначення
  • Подібність
  • Різниця
  • Таблиця

Визначення

Сучасні мокасини являють собою взуття на плоскій підошві, яка шиється для чоловіків і жінок. Спочатку вона виготовлялася північноамериканськими індіанцями, в дещо модифікованому вигляді дійшла до наших днів.

Мокасини

топсайдери спочатку служили спеціалізованої взуттям для занять яхтовим спортом. Одним з головних відмінностей топсайдери від мокасин і інших видів взуття є обов'язкова біла підошва. Вона жорстка і має виражений рельєф, який дозволяє зберігати стійкість на палубі. У свою чергу білий колір підошви не залишає слідів на її поверхні.

топсайдери до змісту ↑

Подібність

І топсайдери, і мокасини створювалися як чоловічий вид взуття. Але в наші дні їх із задоволенням носять і жінки. Друге подібність між ними полягає в тому, що ці 2 види взуття виготовляються з м'яких, здатних щільно облягати ступню матеріалів: шкіри або замші. По-третє, згідно з правилами, носити топсайдери, як і мокасини, потрібно виключно на босу ногу.Причому неважливо, дамська це модель або чоловіча.

Наступне схожість полягає в тому, що топсайдери і мокасини завжди мають зовнішній шов у верхній частині. Він може виконуватися нитками в тон основної частини виробу або контрастними. Саме через схожою технологією пошиття топсайдери і мокасини багато хто приймає за один і той же вид взуття.

до змісту ↑

Різниця

Здається, що спільного у цих двох моделей занадто багато. Тоді в чому різниця між топсайдери і мокасинами? Насправді пунктів, за якими можна розпізнати кожен вид, теж предостатньо.

Ключовою відмінністю є початкове призначення топсайдери і мокасин. Перші, як зрозуміло вже з визначення, створювалися для конкретної задачі: комфортного управління яхтою. Другі ж використовувалися як взуття на кожен день. І звідси випливає наступне важлива відмінність: підошва мокасин повинна була забезпечувати комфорт при постійній шкарпетці, тому її робили м'якою, з мінімальним рельєфом. До того ж її колір зазвичай збігається з основним тоном взуття або близький до нього по відтінку. Топсайдери, в свою чергу, повинні забезпечувати стійкість на гладкій поверхні яхти і не залишати на ній слідів. Тому підошва у них дуже біла, жорстка і рельєфна. Правда, в наш час для повсякденного носіння часто створюються зручні моделі з більш м'якою нижньою частиною.

Візуально найпростіше відрізнити топсайдери від мокасин по шнуркам. У перших вони є завжди і мають конкретну функцію фіксації ноги. Шнурок огинає задник вироби, проходить через 4 дірки спереду і зав'язується. Якби не ця конструктивна особливість, топсайдери з їх негнучкою підошвою просто спадали б з ноги.М'які мокасини без додаткових прийомів щільно облягають стопу і добре тримаються. Шнурки на них можуть бути присутніми, але завжди носять виключно декоративний характер. Жіночі мокасини часто прикрашаються вишивками, ланцюжками з невеликими підвісками, стразами і т. П. У топсайдери шнурки завжди були і залишаються єдиною деталлю декору, причому функціональної.

до змісту ↑

Таблиця

топсайдери Мокасини
Створювалися як спеціалізоване взуття для яхтингу Спочатку були моделлю для повсякденного носіння
Мають жорстку, білу і рельєфну підошву Мають м'яку, нерельєфна підошву, яка може бути будь-якого кольору
Фіксуються на нозі за допомогою шнурка Чи не вимагають додаткових засобів фіксації
Не мають декоративних елементів, крім шнурків і контрастною рядки Чи можуть мати різні деталі декору