Різниця між томатом і помідором

Різниця між томатом і помідором

Дуже корисний і улюблений багатьма помідор настільки добре вписався до складу страв, які ми часто готуємо, що складно навіть уявити, як кілька століть назад кухаря обходилися без нього. А адже в Росії ще в XVIII столітті томат обробляли тільки як декоративну культуру, вважали цю рослину дуже отруйним і навіть не думали про те, щоб приймати його плоди в їжу. І тільки після закінчення деякого часу люди зрозуміли, який чудо-овоч росте на їх грядках і підвіконнях.

Для позначення цієї овочевої культури ми звично користуємося словами "томат" і "помідор", вважаючи їх синонімами. Це правильно і не зовсім правильно. Для того щоб зрозуміти різницю між томатом і помідором, в першу чергу потрібно звернутися до етимології і ботаніки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Томат - овочева культура, що відноситься до сімейства Пасльонові.

Помідор - плід томату. Виходячи з загальноприйнятої в ботаніці класифікації плодів, відноситься до ягід.

до змісту ↑

Порівняння

Обидві назви мають різне походження. Ще стародавні ацтеки охрестили цю культуру "томатль", а французи назвали її "tomate". Слово "помідор" прийшло в російську мову з італійського, в якому "pomo doro" означає "золоте яблуко".

Якщо заглянути в підручники з ботаніки, то в них помідорами названі тільки плоди відомого нам всім рослини.А сама культура іменується томатом. Саме тому правильно говорити "сорти томатів", а не "сорти помідорів".

В розмовній російській мові слова "томат" і "помідор" використовуються як синоніми. Тобто ми називаємо так і самі плоди, і кущі, на яких вони ростуть. Найчастіше слово "помідор" може бути застосовано до свіжих плодів, а "томат" - до продуктів переробки помідорів: томатного соусу, соку, пасті. Відповідно, сік з помідорів і томатний сік - це одне і те ж. Це ж твердження стосується пасти і соусу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Томат - це назва культури, а помідор - її плід.
  2. У цих слів різне походження. Слово "томат" має ацтекських ( "томатль") і французькі ( "tomate") коріння. Слово "помідор" прийшло в російську мову з італійського ( "pomo doro").
  3. В розмовній російській мові помідорами найчастіше називають рослину і його плоди, а слово "томат" використовують для визначення продуктів його переробки: томатного соку, пасти і соусу.