Різниця між типтроником і автоматом

Різниця між типтроником і автоматом

Незважаючи на те, що тіптронік вже міцно увійшов в життя багатьох вітчизняних автолюбителів, до сих пір не вщухають суперечки про те, що ж краще : старий добрий автомат або ультрамодний тіптронік.

Вітчизняний автомир поділився на два табори, один з яких складають прихильники звичної АКПП, плюси і мінуси якої давно вивчені і відомі всім. Опозиційно налаштовані фанати типтроника переконано заявляють, що треба йти в ногу з часом, а автоматична коробка - це минуле століття.

Для того, щоб розібратися в тому, що ж все-таки краще, тіптронік або автомат, потрібно з'ясувати особливості і суттєві відмінності обох типів коробок передач.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Автомат представляє собою автомобільну коробку передач, яка здатна самостійно, без участі водія, перемикати передачі під час руху автомашини.

Привід - це автоматична коробка передач особливої ​​конструкції, завдяки якій зниження передач здійснюється в авторежимі, а підвищення можливо здійснювати також вручну.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність автомата від типтроника - АКПП в принципі позбавлена ​​можливості перемикання швидкостей вручну. Привід: же не тільки працює в режимі звичайної АКПП, але і має переваги механіки.Для цього в тіптроник передбачений ручний варіант перемикання швидкостей.

АКПП

Така особливість представляється солідною перевагою типтроника над автоматом в плані функціональності. Однак за тіптронік доведеться викласти кругленьку суму, автомат значно дешевше.

Зате тіптронік дозволяє водієві повністю взяти керування на себе в разі необхідності, наприклад, при їзді по грунтових дорогах і іншим складних ділянках.

Також тіптронік випереджає автомат в плані динаміки - при необхідності обгону тіптронік легко трансформувати в МКПП і набрати швидкість швидше, ніж автомат.

Привід

Переваги типтроника особливо помітні взимку, коли часто є необхідність гальмування двигуном. Автомат такого проробити не може.

При цьому просте управління автоматом є навіть новачкові, який навряд чи оцінить переваги типтроника на відміну від досвідченого водія.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Автомат - коробка передач, самостійно перемикає швидкості;
  2. Привід - модифікація автомата з можливістю ручного управління передачами;
  3. Привід забезпечує порівнянну з механікою динаміку за бажанням водія;
  4. Привід зручний при обгонах і маневруванні на складних ділянках;
  5. Автомат істотно дешевше, ніж тіптронік;
  6. Привід хороший для досвідчених водіїв, але для новачків автомат краще.