Різниця між тимчасовим будовою і капітальним

Різниця між тимчасовим будовою і капітальним

Деякі об'єкти нерухомості відносяться до категорії капітального будівництва, інші ж - до тимчасових будівель, і, ймовірно, це залежить від певних характеристик і критеріїв. Щоб зрозуміти, в чому відмінності тимчасового і капітального будівель, необхідно оцінити економічну і юридичну сторону питання, що ми і постараємося зробити.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Тимчасове будова ніяк не оформлюється законодавчо, оскільки на нього не видаються відповідні документи про право власності. Тимчасова будова тому так і називається, що воно має дуже маленький термін використання і може бути розібрано і переміщено в інше місце.

Капітальна будова завжди тісно пов'язане із земельною ділянкою, оскільки воно має фундаментне підставу. Це означає, що капітальна будова не може бути без негативних наслідків для конструкції розібрано і переміщено, адже в даному випадку всій споруді буде завдано непоправної шкоди.

до змісту ↑

Порівняння

Капітальна будова завжди прив'язане до земельної ділянки, на якій воно знаходиться, оскільки обов'язково повинно мати фундаментне підставу. У порівнянні з цим тимчасова будова не має базової основи, а тому і не пов'язане з територією його місцезнаходження.При необхідності тимчасова будова може бути розібрано і перевезено туди, де планується його подальша експлуатація.

Крім того, капітальне будова обов'язково повинно мати державну реєстрацію права власності, відповідно до якого на нього оформляється пакет необхідних документів. У них вказуються такі характеристики, як місцезнаходження об'єкта, площа, функціональне призначення, відповідність ГОСТам та СНіПам. Тимчасова будова взагалі таких документів не має, а крім того, на його зведення не розробляється кошторисна та проектна документація.

Тимчасові будівлі, як правило, мають досить невеликий термін використання (наприклад, сезон або кілька років), в той час як капітальне будова зводиться на тривалий період часу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Капітальна будова прив'язане до землі через фундаментне підставу, тимчасове звільнено від цього.
  2. На капітальну будівлю збирається досить великий пакет документів, на тимчасове - немає.
  3. Період експлуатації капітального будови набагато більше, ніж тимчасового.