Відмінність справжнього підберезники від помилкового

Відмінність справжнього підберезники від помилкового

Приблизно з середини літа і до глибокої осені армії грибників направляються в ліси, щоб вгамувати інстинкт колекціонерства. Багато людей знаходять в цьому занятті масу корисного: чисте повітря, неквапливі прогулянки, милування навколишньою природою і дивовижні краси лісу - це лише мала частина причин, за якими люди залишають зручні дивани, їдуть за місто або в село, а там ... Великий дивовижний світ, в якому зустрічаються і свої небезпеки. До них відносяться отруйні гриби, більш-менш вдало маскуються під цілком нешкідливі. Йдеться про підберезниках. Солідні гриби, приємні на смак, вживаються в смаженому, вареному, консервованому вигляді. Якщо тільки вони ... не отруйні!

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Справжній подберезовик - на вигляд не помітний коричневий або сіруватий гриб. Може бути різних відтінків, але зазвичай капелюшок у нього від білої до темно-сірої. Має потовщену донизу ніжку, білу з поздовжніми лусочками білого або темного кольору (по малюнку трохи нагадує забарвлення берези). На розрізі м'якоть також біла і не змінюється на зламі.

Перші підберезники з'являються в першій половині літа і ростуть до глибокої осені, зазвичай ростуть поруч з березами, утворюючи з ними взаємовигідний симбіоз.Але можна знайти цей гриб не тільки в березових гаях, а й в тундрі, лесотундрах. Особливо часто зустрічається в лісах Євразії, Південної і Північної Америки. У їжу вживається смаженим, вареним або маринованим, а також можна сушити на зиму.

Підберезовик помилковий - його ще іноді називають жовчним грибом. Зовнішнім виглядом дуже схожий на свого істинного побратима - все в ньому вдало імітує справжній гриб. Ніжка сіра і ряба, капелюшок характерного забарвлення і форми. Його відмінною рисою є неймовірно гіркий смак, чому і зобов'язаний назвою "жовчний". Досить одного такого гриба, щоб повністю зіпсувати цілу каструлю страви.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінна риса, яка зустрічається у багатьох помилкових грибів - їх не їдять черви. Якщо ваш гриб дуже чистий, придивіться до нього уважніше і переконайтеся, що він не помилковий.

Для початку слід придивитися до ніжки. Якщо на ній немає крапчатого малюнка, схожого на забарвлення берези, то краще обійти такий гриб стороною. На фальшивому підберезники ви, швидше за все, побачите малюнок прожилок, схожий на кровоносні судини.

Якщо ніжка не викликає підозр, оглядаємо капелюшок. Низ її не повинен бути рожевим, справжній гриб ніколи не матиме такого відтінку.

Про що говорить капелюшок

Зверху капелюшок жовчного гриба має отруйно-коричневий, цегельний або зеленувато-коричневий колір, тобто майже завжди має зеленувате домішка. У цьому грибі цього немає.

Якщо кольори вам недостатньо, тоді пощупайте капелюшок. Якщо на дотик відчувається бархатистість, це ознака помилкового підберезники - не варто його зривати. Справжній гриб має гладку капелюшок.

Можна відламати капелюшок і подивитися на злам - у помилкового гриба він буде також рожевим, а у справжнього білим.

Підберезовик справжній

Жовчний гриб (помилковий підберезник)

Жовчний гриб (підберезник помилковий) до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Справжній гриб звичайний на смак, а помилковий неймовірно гіркий.
  2. На ніжці істинного підберезники малюнок схожий на березовий, а на хибному - сіточка кровоносних судин.
  3. Низ капелюшка справжнього гриба світлий або сіруватий, а у помилкового рожевий.
  4. Верх капелюшки істинного підберезники рівно-сірий, коричневий або темний, а у помилкового із зеленуватим відтінком або бруднуватий.
  5. На зламі справжній гриб білий, а помилковий - рожевий.
  6. На дотик капелюшок справжнього гриба гладка, а капелюшок помилкового оксамитова.
  7. За інформацією від читачів : можна лизнути м'якоть. Помилковий подберезовик гіркий на смак.