Різниця між this is і It is

Різниця між This is і It is

- Хто там?

- Це я!

Подібний діалог часто має місце бути, якщо ви приходите в гості до друзів або вас відвідує знайомий. Як би ви сформулювали відповідь на англійській мові? It's I або this is I? Здавалося б, займенник it не має відношення до людей, але насправді правильний саме перший варіант. Чому? Давайте розберемося.

It is - конструкція з особовим займенником, яка застосовується до неживих предметів і означає він / вона / воно і одночасно використовується як слово "це". Наприклад: This is a cat. It is black (Це кіт. Він чорний). Відносно людини It застосовується, коли ви його не бачите - наприклад, показуєте на фотографію, чуєте голос у телефонній трубці або знаєте, що він дзвонить у двері.

This is - конструкція з вказівним займенником, що переводять як ця / це / цей. Відповідно до своєї назви, this вживається, коли ви хочете вказати на певний предмет, що знаходиться у вашому полі зору.

It використовується і ще в одному випадку: якщо ви хочете не просто вказати на предмет, але підкреслити його властивість. Найпростіше пояснити це на прикладі з тваринами, для яких в англійській мові не використовується розрізнення статевої приналежності:

It is a cat - це КОТ

This is a cat - ЦЕ кіт.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для вказівки на предмет (в тому числі одухотворений), що знаходиться в межах видимості використовують конструкцію this is, в іншому випадку - it is.
  2. Для вказівки безпосередньо на предмет вживається this is, на його властивість - it is.